Tusk_PO
yt/publicystykatvp
Anna Maria Guziewska - 25 Listopada 2018

Donald Tusk jednym cytatem podsumował Brexit. Internauci wprost zachwyceni

Donald Tusk, w ciągu ostatnich dni przygotowywał się do szczytu unijnego. Nadchodzący miał dotyczyć wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. O swoich nastrojach wokół "największego europejskiego rozwodu" opowiedział na Twitterze. Jego słowa mogą zaskoczyć niejedną osobę.

Donald Tusk otworzył w niedzielę 25 listopada szczyt unijny dotyczący rozmowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Polityk postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych. Zacytował popularnego gwiazdora, czym wyraźnie wzruszył internautów.

Co Donald Tusk napisał na swoim Twitterze przed szczytem unijnym? Jest porozumienie w sprawie Brexitu

- Nikt nie ma powodów do szczęścia. Ale przynajmniej w tym krytycznym momencie UE27 zdała test jedności i solidarności - napisał na swoim Twitterze Tusk. Szef Rady Europejskiej postanowił później ugasić spekulacje na temat ewentualnych sporów między Brukselą i Londynem. Postanowił więc skorzystać z cytatu... Freddiego Mercury'ego. W 27. rocznicę jego śmierci przypomniał jedno z najważniejszych zdań, które pojawiło się w jednej z najpopularniejszych piosenek. - Przyjaciele pozostaną przyjaciółmi, aż do samego końca - napisał Donald Tusk odnosząc się do relacji z Wielką Brytanią. Szczyt unijny zaplanowany był na 25 listopada na godzinę 9:30. Podczas spotkania z politykami, szef Rady Europejskiej miał odnieść się do sytuacji, w której znalazła się Unia. Okazuje się, że zostały już podjęte wczesne ustalenia, które spisane mają mówić o relacjach po Brexicie. Podobno kanclerze, którzy brali udział w projekcie byli usatysfakcjonowani zapisami.

Co z Gibraltarem?

Okazuje się, że kwestie dotyczące przynależności Gibraltaru do Unii Europejskiej były trudne do zinterpretowania. W sobotę, 24 listopada premier Hiszpanii ogłosił, jakie są finalne postanowienia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskPolscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emeryturyCzytaj dalej
- Kiedy Zjednoczone Królestwo opuści Unię, Gibraltar nie będzie włączony do terytorialnego zakresu porozumień, które mają zostać zawarte między Unią a Zjednoczonym Królestwem - powiedział Pedro Sánchez. Później polityk dodał, że w następstwie Brexitu może dojść do podpisania osobnych porozumień między Gibraltarem i Wielką Brytanią. Pomimo licznych kontrowersji wokół decyzji Brytyjczyków, zdaje się, że politycy europejscy zdają się robić wszystko, aby rozwiązać sprawy dyplomatycznie. Tym samym zależy na zaangażowaniu Królestwa we współpracę ekonomiczną.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kasia Tusk już się nie ukrywa. Były premier dostanie zawału
  2. Wielka Brytania zaniemówiła. Disco polo ma pokonać Brexit
  3. Meghan Markle wyprowadza się z pałacu! Wielka afera rozbija rodzinę królewską
  4. Znaki zodiaku i ich idealne połączenie. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  5. Zdrada męża. Wiemy jak sprawdzić i co zrobić dalej po zdradzie
Tuskowie10 rodzin polskich polityków, które cieszą się największą popularnościąCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News