Brytyjskie media atakują Donalda Tuska! "Protekcjonalny pacan"

Brytyjskie media atakują Donalda Tuska! "Protekcjonalny pacan"

Donald Tusk pełni stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej w bardzo trudnym dla Wspólnoty czasie. Widmo Brexitu coraz mocniej daje mu się bowiem we znaki, a premier Theresa May nie zamierza odpuścić twardej postawy w czasie negocjacji. Kiedy więc polski polityk zdecydował się nieco skrytykować poczynania Brytyjczyków w tej kontrowersyjnej sprawie, media na Wyspach bezpardonowo go zaatakowały.

Szczyt Unii Europejskiej w Salzburgu okazał się bardzo trudny szczególnie dla Wielkiej Brytanii, której rząd skrytykowano za nieugiętą postawę w związku z Brexitem. W odpowiedzi na słowa wielu przywódców krajów Starego Kontynentu, premier Theresa May oraz minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt także nie zamierzali ugryźć się w języki. Zaapelowali przede wszystkim o należyty szacunek, co szybko skomentował sam Donald Tusk.

Jak Donald Tusk skomentował pomysł Brexitu?

- Emocjonalne argumenty, które odnoszą się do godności, są bardzo chwytliwe, ale nie ułatwiają porozumienia - powiedział polski polityk, dodając później, iż "mówienie prawdy, nawet jeśli jest ona trudna i nieprzyjemna, jest najlepszym sposobem na pokazywanie szacunku dla partnerów". - Pamiętajmy, że każdy aktor w tym procesie ma swoją godność, a konfrontacja w tej dziedzinie nie doprowadzi do niczego dobrego - twierdził także były premier RP. Postawa Donalda Tuska rozwścieczyła przede wszystkim media na Wyspach. Nazwały między innymi przewodniczącego Rady Europejskiej "protekcjonalnym pacanem". - On dobrze wie, że nie zaakceptujemy żadnego porozumienia, które dzieli Zjednoczone Królestwo i zdaje sobie sprawę z tego, że jego wczorajsze komentarze utrudniają May życie, choć udaje, że ją szanuje - czytamy w brytyjskim "The Sun".

Unia Europejska niczym ZSRR? Brytyjski polityk nie przebiera w słowach

Jeszcze bardziej krytycznie wypowiedział się na temat Tuska oraz samej Unii Europejskiej Hunt. Porównał bowiem wspólnotę do ZSRR, prowokując przewodniczącego RE do stanowczej odpowiedzi. - UE została stworzona po to, by chronić wolność, a to ZSRR powstrzymywał ludzi przed wyjazdem - powiedział publicznie brytyjski minister spraw zagranicznych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Związek Radziecki to więzienia i Gułag. Przemoc wobec obywateli i sąsiadów, podczas gdy UE to wolność i prawa człowieka, dobrobyt i pokój. (...) Jako przewodniczący Rady Europejskiej i ktoś, kto spędził połowę życia w bloku sowieckim, wiem o czym mówię - stwierdził w odpowiedzi Tusk, czym ponownie naraził się dziennikarzom "The Sun". - Daruj sobie fałszywe oburzenie komentarzami Hunta. Przynajmniej minister spraw zagranicznych jest wybierany przez wyborców, a nie biurokratów. (...) Donald Tusk to chodzące i mówiące przypomnienie - napisano w medium.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono, czym od miesięcy zajmuje się Kaczyński. Polacy wściekli
  2. Znany polityk publicznie naubliżał Agacie Dudzie! Nie zostawił na niej suchej nitki
  3. Absurdalna rozmowa Holeckiej i Kaczyńskiego w TVP. Widzowie w ciężkim szoku
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News