Jest WSTRZĄSAJĄCE oświadczenie Donalda Tuska po wyjściu z komisji Amber Gold!

Jest WSTRZĄSAJĄCE oświadczenie Donalda Tuska po wyjściu z komisji Amber Gold!

500 plus niespodziewanie stało się jednym z głównych wątków dzisiejszej burzy. Amber Gold to sprawa, o której mówi dziś cała Polska. Oczy całego kraju zwrócone są na komisję, gdzie przegrana w wyborach Małgorzata Wassermann atakowała przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Premier nie dał się jednak zbić z tropu, a po zakończeniu prac komisji wydał specjalne oświadczenie.

Amber Gold od wielu lat pozostaje nadal nierozwiązaną sprawą, która za wieloma politykami wciąż się ciągnie. Donald Tusk już od dawna jest oskarżany przez rząd PiS o niepodjęcie jakichkolwiek kroków, które miały na celu przeciwdziałanie oszukania tysięcy Polaków. Dzisiejsze przesłuchanie od samego początku przebiegało w bardzo napiętej atmosferze, co można było zobaczyć szczególnie po twarzach członków komisji oraz ich wypowiedziach.

Komisja ds. Amber Gold trwała 7 godzin. Niespodziewany wątek 500 plus

Wbrew obietnicom Małgorzaty Wasserman, przesłuchanie Donalda Tuska trwało aż 7 godzin. To jednak nie był koniec politycznej wojny. Tuż po wyjściu z budynku przewodniczący Rady Europejskiej wydał oświadczenie, które wstrząsnęło Polską. Donald Tusk od razu po zakończeniu przesłuchania udał się do kancelarii Sejmu. Początkowo nie odpowiadał na żadne pytania zadawane przez dziennikarzy. Jednak po chwili przerwy oddał kilka słów do mikrofonu. Tusk został zapytany, czy trwające 7 godzin przesłuchanie zmęczyło go. Jego odpowiedź była krótka, ale jakże wymowna. - To dopiero rozgrzewka - mówił Donald Tusk. Przewodniczący dodał również, że największym szokiem dla niego było wyłączanie mikrofonu przesłuchiwanemu, ponieważ tego typu proceder niespotykany jest nawet w innych krajach. Jednocześnie zaimponował mu profesjonalizm oraz obiektywność specjalistów, którzy zostali powołani przez komisję.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Sam zaznacza, że był spokojny przez całe przesłuchanie, a żadne pytanie nie zdołało go zaskoczyć. Jak sam przyznaje, spodziewał się, że panująca atmosfera będzie znacznie gorsza. Potem jednak ujawnił tajny plan PiS na wygranie następnych wyborów. Komisja ds. Amber Gold i 500 plus to jedne z elementów.

Tajny plan PiS

Tusk zwraca również uwagę na fakt, że pierwszą teorią komisji było to, że jest sam odpowiedzialny za aferę Amber Gold, a teraz próbuje się udowodnić, że były premier nieudolnie kierował państwem. Jego zdaniem próby insynuowania tajnych konspiracji, w których miał brać, udział jest porażką komisji ds. Amber Gold. Tusk ujawnił też tajny plan PiS, który na początku miał pokazać Polakom, że nasz kraj znalazł się w kompletnej ruinie, która jest skutkiem polityki PO. Kiedy PiS przejął władzę, wprowadził 500 plus, aby pokazać wyborcom, że ich rządy wprowadzą poważne zmiany, które mają podnieść status materialny wielu z nich. Następnie w ramach komisji Amber Gold miał zniszczyć Donalda Tuska, co się jednak nie udało.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wielki skandal na komisji! Wassermann nagle wyłączyła mikrofon Tuskowi, chcą ukryć jego słowa
  2. Tuskowi na przesłuchaniu puściły nerwy! Wygarnął im wszystko w oczy
  3. Adwokat Tuska o przesłuchaniu: „Rozjeżdża komisję. Aż mi żal Wassermann”
  4. Znaki zodiaku, które są NIEMOŻLIWIE zazdrosne. Nie da się z nimi żyć
  5. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Następny artykuł