Budka o Tusku w wyborach prezydenckich. Dzięki niemu "Polska znowu może się liczyć na arenie międzynarodowej, nie musi być tylko klientem mocarstw"

Budka o Tusku w wyborach prezydenckich. Dzięki niemu "Polska znowu może się liczyć na arenie międzynarodowej, nie musi być tylko klientem mocarstw" Źródło: youtube.com/tvrepublika

Donald Tusk byłby godnym przeciwnikiem dla Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich? Tak twierdzi polityk PO. Sam zainteresowany na razie milczy na temat potencjalnej kandydatury, ale wiadomo, że pozycją zainteresowana jest również Małgorzata Kidawa-Błońska.

Donald Tusk został wskazany przez wiceszefa PO, Borysa Budkę, jako godny przeciwnik dla obecnego prezydenta, Andrzeja Dudy, w nadchodzących wyborach. Jako przewodniczący Rady Europejskiej oraz wieloletni premier Polski, Donald Tusk może pochwalić się życiorysem, który z pewnością na niejednym zrobiłby wrażenie. Ale sytuacja w PO nie jest prosta - oprócz Donalda Tuska w wyborach prezydenckich chciałaby również startować Małgorzata Kidawa-Błońska.

Donald Tusk chwalony przez Borysa Budkę

- Tusk jest osobą, która niewątpliwie mogłaby wygrać z prezydentem Andrzejem Dudą. Jestem przekonany, że jeżeli podejmie taką decyzję (o starcie w wyborach prezydenckich), to może liczyć na wsparcie bardzo szerokiej opozycji - powiedział w rozmowie z mediami Borys Budka.

Dzięki swojemu doświadczeniu, Donald Tusk rzekomo miałby szansę zjednoczyć pod swoim sztandarem więcej Polaków, niż jakikolwiek inny kandydat. Tak twierdzi obecny wiceszef PO. Borys Budka mówi również, że jako przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk udowodnił, że jego priorytetem jest dbanie o interesy Polski w stosunkach międzynarodowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Donaldowi Tuskowi chodzi o Polskę, o to, by miała bardzo dobrą pozycję na arenie międzynarodowej. Jeśli wystartuje, to właśnie po to, by pokazać, że Polska znowu może się liczyć na arenie międzynarodowej, a nie musi być tylko i wyłącznie klientem mocarstw i za pieniądze budować swoją pozycję międzynarodową - skomentował potencjalną kandydaturę Donalda Tuska Borys Budka.

W kwestii wyborów prezydenckich nic nie jest pewne

"Sytuacja prezydencka" w PO jest skomplikowana między innymi dlatego, że ugrupowanie posiada co najmniej dwóch, mocnych kandydatów na stanowisko, a ze względu na obecne obowiązki w Unii Europejskiej, Donald Tusk nie może na razie jasno zadeklarować swoich intencji. Niektórzy odbierają publikację jego książki "Szczerze", w której ma opowiadać m.in. o kulisach polityki europejskiej, jako pierwszy krok kampanii prezydenckiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
2. Wiele razy zachwycaliśmy się jego filmami w Polsacie, TVN i TVP. Rodzina przekazała najgorszą wiadomość, osierocił syna

Z drugiej strony silną kandydatką wydaje się być też Małgorzata Kidawa-Błońska, która w wyborach parlamentarnych pod względem ilości oddanych głosów przegoniła nawet lidera głównej partii opozycyjnej, Jarosława Kaczyńskiego. Ona już zadeklarowała, że w wyborach prezydenckich jest gotowa iść po zwycięstwo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony Polaków dostanie PODWYŻKĘ. Dokładnie przyjrzyj się następnej wypłacie
  2. Mąż oznajmił jej po 15 latach, że odchodzi. Gdy podał powód, natychmiast pobiegła do księdza
  3. Polska policja pilnie poszukuje niebezpiecznego 10-latka. Po tragedii zbiegł z miejsca zdarzenia
  4. Pierwszy raz odwiedziła rodziców chłopaka. Specjalnie dla niej przygotowali bajeczny obiad, zagotowała się z wściekłości widząc swój talerz
  5. Ojciec zostawił dziecko na środku ulicy i w deszczu, było zziębnięte i przerażone. Kazał robić maluchowi paskudną rzecz

źródło: interia

Następny artykuł