Donald Tusk nie przyjedzie na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. "Nie jestem mile widziany"

Donald Tusk nie przyjedzie na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. "Nie jestem mile widziany" Źródło: youtube/Onet News

Donald Tusk nie pojawi się 1 września na obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w Warszawie na placu Piłsudskiego. Były premier stwierdził, że nie jest tu mile widziany.

Donald Tusk przyznał, że nie planuje pojawić się 1 września w Warszawie. W trakcie obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w stolicy Polski zjawić ma się aż 40 delegacji zagranicznych. Szacuje się, że zagranicznych gości będzie około 250. Na miejscu pojawić ma się także wiele ważnych osób z polityki polskiej i europejskiej. Będą nawet wysłannicy z brytyjskiej rodziny królewskiej. Zabraknie jednak byłego premiera RP.

Donald Tusk otrzymał zaproszenie na obchody, ale po wielu komplikacjach

Z początku było spore zamieszanie związane z zaproszeniem Donalda Tuska na obchody. Prezydencki minister Błażej Spychalski stwierdził, że zaproszenia wysłano jedynie głowom państw, którą oczywiście nie jest były premier RP. Przewodniczący Rady Europejskiej potwierdził jednak na antenie TVN, że zaproszenie dostał i znalazło się na jego biurku. Donald Tusk przyznał, że takie zachowanie jest "niepoważne".

- Wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do tego, że niezależnie od sporów [...] pewne reguły, pewne standardy obowiązują. Jeżeli kogoś chce się traktować jak gościa na uroczystości, którą się organizuje, to powinno się go poważnie traktować [...] Problem polega na tym, że  ja reprezentuję też Unię Europejską. Wszyscy w Europie staramy się pewne standardy utrzymywać [...] Zaproszenie na uroczystości narodowe Francji 14 lipca wysyła się do mnie i do kolegów, z którymi współpracuję, prezydentów, premierów, na trzy miesiące przed takimi uroczystościami - skarżył się były premier RP.

Donald Tusk przyznał, że nie jest "mile widziany" i nie wybierze się na uroczystości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie, nie wybieram się. Nie mam żadnych wątpliwości, że organizatorzy tej bardzo ważnej uroczystości w taki sposób postępują, żeby dać do zrozumienia, że nie chcą mnie tam widzieć. Ja nigdy nie narzucam się ze swoją obecnością, kiedy wiem, że nie jestem tam mile widziany - mówił Donald Tusk.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły zwrot akcji ws. śmierci Piotra Woźniak-Staraka. Prokuratura wydała oficjalny komunikat
2. Ile zarabiał Piotr Woźniak Starak? Zarabiał fortunę, w pełni zasłużenie

Ponadto stwierdził, że nie chciałby, aby niesnaski pomiędzy nim a obecnym rządem poszły "w świat". W trakcie obchodów oczy całego świata będą zwrócone na Polskę i każde faux pas zostanie niewątpliwie zanotowane przez dziennikarze. Dlatego Donald Tusk woli uniknąć pojawienia się na obchodach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na jaw wyszła tajemnica Piotra Woźniaka-Staraka. Tylko garść Polaków o tym wiedziała. Zbieramy szczęki z podłogi
  2. Tłumy gwiazd na pogrzebie Woźniaka-Staraka. Padły poruszające słowa: ''Nie mam już serca''. Wszyscy płakali
  3. Wiadomo, kim są ofiary wybuchu w Warszawie. Do mediów wyciekły szczegóły
  4. Klienci Biedronki oskarżają pracowników o perfidny proceder. Chodzi o nowe Słodziaki
  5. Drugi dzień pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Zebrani spojrzeli w niebo i ujrzeli jego rodzinę

Źródło: TVN

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu