Donald Tusk przekazał tragiczne informacje, prosi tylko o modlitwę. Nie żyje bliska mu osoba

Donald Tusk przekazał tragiczne informacje, prosi tylko o modlitwę. Nie żyje bliska mu osoba Źródło: YouTube Onet News

Donald Tusk wypowiedział wzruszające słowa. Polityk stracił swojego przyjaciela, który zmarł w wyniku ciężkiej choroby. Tusk pożegnał mężczyznę i poprosił wszystkich o modlitwę. Zmarł miał przed sobą jeszcze wiele lat kariery.

Jeden z najbardziej znanych polskich polityków, Donald Tusk , pożegnał niedawno bardzo bliską mu osobę. Tusk opublikował w mediach społecznościowych emocjonalny wpis, w którym żegna swojego serdecznego kolegę i prosi o modlitwę. Ta śmierć dotknęła zarówno środowiska artystyczne, jak i polityczne.

Donald Tusk przez wiele lat utrzymywał serdeczne stosunki z wybitnym artystą, jakim był Maciej Kosycarz. Gdański fotograf zmarł dzisiaj, tj. 26 marca 2020 roku w wieku 55 lat. Zmarłego wspomina nie tylko Tusk, ale również dziennikarze i fotografowie, zwłaszcza ci związani z Gdańskiem. Jego twórczość była odbierana jako hołd dla polskiego miasta. Karierę Macieja Kosycarza przekreśliła ciężka choroba.

Donald Tusk żegna przyjaciela i prosi o modlitwę

Po tym, jak Donald Tusk otrzymał informację o śmierci Macieja Kosycarza, umieścił na Twitterze emocjonalny wpis, w którym żegna swojego przyjaciela i prosi o modlitwę za niego. Do polityka dołączyli także związani z Gdańskiem artyści oraz aktywiści. Maciej Kosycarza został zapamiętany przede wszystkim, jako człowiek, który dawał innym wiele radości, a swoimi zdjęciami oddawał hołd polskiemu miastu.

- Nie żyje Maciek Kosycarz, mój serdeczny kolega, świetny fotograf i bardzo dobry człowiek. Pomódlcie się za niego. - napisał na Twitterze Donald Tusk.

Nie tylko Donald Tusk pożegnał Macieja Kosycarza. Ciepłe słowa opublikowali także artyści, którzy współpracowali z nim w Kosycarz Foto Press. Cześć fotografowi oddała także prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Maciej Kosycarz nie żyje... Odszedł dziś rano w Warszawie po ciężkiej chorobie. Żal niewypowiedziany. Zapamiętam go przede wszystkim dzięki jego zdjęciom - napisała na swoim profilu Aleksandra Dulkiewicz.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejna śmierć z powodu koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne informacje

2. Pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej. Nie żyje księżniczka Maria Teresa z dynastii Bourbon-Parma

Każdy, kto znał Macieja Kosycarza - w tym też Donald Tusk - wiedział, że fotograf miał niespotykany, charakterystyczny styl. Wydane przez niego albumy przedstawiały ważne momenty z historii Gdańska i oddawały też ducha miasta. W 2016 roku wykryto u niego złośliwego guza nerki, natomiast trzy lata później wykryto przerzuty. Zmarł w wyniku powikłań po operacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. 5-letni chłopiec przez wiele godzin siedział przy zwłokach matki. Prawda okazała się wyjątkowo smutna
  4. Namierzyli superroznosiciela koronawirusa. Naraził na niebezpieczeństwo wiele osób
  5. Chleb bez drożdży smakuje lepiej niż zwykły. Wystarczą tylko 4 składniki
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News