Ujawniono zarobki Tuska, kwota rzuca na kolana. Bycie prezydentem mu się nie opłaca, straciłby fortunę

Ujawniono zarobki Tuska, kwota rzuca na kolana. Bycie prezydentem mu się nie opłaca, straciłby fortunę Źródło: pikio.pl

Kwoty, jakie zarabiają osoby medialne zawsze wywołują zawrót głowy u osoby przeciętnie zarabiającej. Szczególnie, jeżeli możemy dowiedzieć się, jaką wypłatę dostają osoby rządzące krajem. Choć wydaje się, że prezydent zarabia najwięcej, prawda może okazać się inna. Okazuję się, że wypłata, jaką otrzymuje Donald Tusk może być nawet o półtora raza większa niż Andrzeja Dudy.

Wypłata, jaką otrzymuje Donald Tusk za swoją działalność, od dawna wzbudza zainteresowanie. Można spotkać się z wieloma spekulacjami na ten temat.

Według gazety Donald Tusk, który obecnie stanął na czele Europejskiej Partii Ludowe, zarobi w przeciągu miesiąca aż 30 tys. zł miesięcznie. Co daje nam wynik prawie 360 tys. rocznie. Jest to kolosalna kwota, jaką nie dostaje nawet głowa państwa. To może być powodem, dla którego były premier nie dąży do stanowiska prezydenta. Jako głowa państwa jego wypłata byłaby o 10 tys. niższa od obecnej. W przeciągu roku straciłby zatem ponad 100 tys. złotych. Jest to kolosalna suma, która dla wielu może być tylko marzeniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ogromna ilość głosów poparcia

Jak na Twitterze informuje Europejska Partia Ludowa, Donald Tusk zyskał poparcie 93 proc. delegatów kongresu, co oznacza, że zagłosowało na niego 491 osób. Natomiast przeciwko jego kandydaturze oddano tylko 37 głosów. Były premier od początku miał gwarancję stanowiska, gdyż nie miał kontrkandydatów.

- Jestem bardzo zaszczycony i poruszony, to dla mnie bardzo ważna chwila - mówił po wyborach na przewodniczącego.

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe

2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

Od 1 grudnia były premier obejmie nową funkcję. Zatem już niebawem, zakończy się urzędowanie Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Szacuje się, że przez pięć lat pracy w Brukseli, Donald Tusk zarobił w Brukseli niemal 7 mln zł. Co więcej w listopadzie "Super Express" donosił, że były premier nawet na emeryturze może zarabiać rekordową w Polsce stawkę. Dziennik wylicza, że świadczenie za podjęte przez niego stanowiska, tj. byłego szefa Rady Europejskiej i byłego premiera może dochodzić do kwoty 30 tys. złotych miesięcznie,a obecny rekord wynosi 22,4 tys. złotych na miesiąc.

Najlepsze newsy dnia:

    1. Mieszkańcy polskiej miejscowości stracili z kont wszystkie pieniądze. Pilne ostrzeżenie policji w TVN
    2. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor "Rancza" cierpiał niewyobrażalnie
    3. Tata Małgorzaty Kożuchowskiej podjął decyzję życia. Chodzi o pracę u Tadeusza Rydzyka
    4. Nowy pomysł na sfinansowanie emerytur. Kościołowi się nie spodoba
    5. Najbiedniejsi dostaną po 1600 ZŁOTYCH! Projekt ustawy już jest gotowy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News