Tusk o agresywnych kibolach z Białegostoku. "Tragedią jest władza, która jest ich patronem"

Tusk o agresywnych kibolach z Białegostoku. "Tragedią jest władza, która jest ich patronem" Źródło: Flickr/European People's Party

Donald Tusk ostro podsumował środowiska sprzeciwiające się mniejszościom seksualnym, które wczoraj zaatakowały Marsz Równości zorganizowany w Białymstoku. Według byłego premiera tego typu sytuacja to "nic nowego". Gorzej ma się natomiast sytuacja w kraju.

Donald Tusk skomentował wczorajsze zajścia podczas Marszu Równości, które miały miejsce w Białymstoku. Marsz Równości nie przeszedł bez zakłóceń. W pewnym momencie doszło do starcia pomiędzy dwoma, skrajnymi obozami. Kibole zaatakowali uczestników marszu, którzy w pokojowy sposób chcieli wygłaszać swoje prawa.

Donald Tusk o kibolach: "Nic nowego. (...) Tragedią jest władza, która jest ich patronem"

Środowiska mniejszości seksualnych, a także kibole reprezentujący konserwatywne wartości starły się na wczorajszym Marszu Równości. Już przed rozpoczęciem marszu prognozowano, że może dojść do bójek, ale nikt nie był pewien, czy faktycznie do nich dojdzie. Niestety, prognozy sprawdziły się, a uczestnicy Marszu Równości wyszli z wydarzenia mocno pokiereszowani.

Jak podaje portal Gazeta pl marszałek woj. podlaskiego z ramienia PiS obarcza za złą atmosferę wydarzenia środowiska LGBT, które ponoć zachowywały się agresywnie i prowokowały kiboli.

Innego zdania są jednak świadkowie, którzy twierdzą, że kibole przygotowali swego rodzaju zasadzkę na Marsz Równości. W tym momencie funkcjonariusze przeprowadzają śledztwo i poszukują agresywnych mężczyzn, którzy wyrządzili szkody uczestnikom marszu. Niektórzy z nich zostali nagrani, więc dotarcie do nich nie powinno być trudne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sytuacja budzi bardzo gorące emocje. Nic więc dziwnego, że informacje o przebiegu marszu dotarły także do Donalda Tuska, który gorzko wypowiedział się nie tyle o kibolach, którzy niemal co roku przychodzą na Marsze Równości, wszędzie, gdzie te są organizowane, aby zakłócać ich przebieg, co o obecnej władzy, która według byłego premiera prezentuje karygodną postawę.

 - Kibole, antysemici, homofobia - nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy! - napisał na Twitterze Donald Tusk.

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Gwiazdor ''M jak miłość'' wziął ślub w tajemnicy! Nie uwierzycie, KTO i z kim!
  2. Kobieta urodziła dziecko WŁASNEMU bratu. Powód rozwścieczy tysiące Polaków
  3. Odtworzono ostatnie chwile Dawidka. To wtedy ojciec go zabił?
  4. Prokuratura sprawdziła, czy to na pewno ciało Dawidka. Właśnie wydali komunikat
  5. Małgorzata Rozenek przekazała przykrą wiadomość od swojego lekarza. Nie wystąpi w uwielbianym przez Polaków programie
  6. Właśnie podano jakie rany znajdowały się na ciele Dawidka. Ogrom krzywdy chłopca ściska za gardło

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu