Donald Tusk w izolacji na 14 dni. Miał kaszel i gorączkę

Donald Tusk w izolacji na 14 dni. Miał kaszel i gorączkę Źródło: youtube.com publicystykatvp

Donald Tusk musiał natychmiast został objęty kwarantanną domową. Miał kaszel oraz gorączkę. Musi przebywać w izolacji przez najbliższe dwa tygodnie.

Donald Tusk, podobnie jak dziesiątki innych polityków, stara się prosi polską społeczność w trudnym dla wszystkich okresie o pozostanie w domach i stosowanie się do wszelkich zaleceń ekspertów. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wprost przyznał, że jego zdaniem wybory prezydenckie 2020 wcale nie odbędą się w maju, bowiem na utratę zdrowia oraz życia naraziłoby to tysiące ludzi. Okazuje się, że martwiący się o los innych przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej sam nie ma się najlepiej. Objęto go 14-dniową izolacją. 

Donald Tusk w izolacji. Miał kaszel oraz gorączkę 

Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie zbierając coraz większe żniwa. Polski rząd działania podjął bardzo szybko, dlatego w stosunku do innych krajów liczba zachorowań jest niewielka, choć wiadomo, że stale będzie rosła. Ministerstwo Zdrowia apeluje do rodaków o pozostanie w domach i unikanie spotkań z innymi ludźmi. Tymczasem, jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na Gazetę Wyborczą, której udało się przeprowadzić rozmowę z Donaldem Tuskiem, prezes nie czuje się najlepiej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Polityk szczerze przyznał, że obecnie przebywa w co najmniej 14-dniowej kwarantannie, którą został objęty po tym, jak po powrocie do kraju wystąpił u niego kaszel oraz gorączka. Przyznał jednak, że może liczyć na wsparcie współpracowników, którzy każdego dnia zostawiają mu pod drzwiami paczkę z jedzeniem. Niemniej, dla Donalda Tuska nie jest to łatwy czas, bowiem został zupełnie odizolowany od rodziny, choć jak przyznał, ma z nią regularny kontakt telefoniczny. Z doniesień WP wynika, że dotychczas nie przeprowadzono na nim testów na Covid-19. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż 11 województw. Polacy muszą uważać

2. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

- Wcześniej miałem publiczne spotkania w Belgii, Niemczech, Rumunii, Luksemburgu. Po powrocie zacząłem kaszleć, ale gorączka na szczęście nie była duża. Pani doktor zdecydowała bez testu, że na minimum 14 dni muszę zostać w domu. Jestem z nią w telefonicznym kontakcie. (...) Ten ciężar dźwigam solidarnie z innymi Europejczykami - powiedział w rozmowie z Wyborczą Donald Tusk. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Wycieńczona pielęgniarka opublikowała porażające nagranie. Ze łzami w oczach błaga, by nie robić pewnej rzeczy
  4. Co oznacza stan epidemii w Polsce? Rząd wprowadzi mnóstwo dodatkowych ograniczeń
  5. Dzwoni nieznany numer i słyszysz cztery słowa? Natychmiast się rozłącz, grozi ci ogromne niebezpieczeństwo
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: wirtualna polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News