Ujawniono kosmiczny majątek Donalda Tuska. Inni mogą mu tylko pozazdrościć

Ujawniono kosmiczny majątek Donalda Tuska. Inni mogą mu tylko pozazdrościć Źródło: youtube/Onet News

Donald Tusk ostatecznie zdecydował się nie kandydować w wyborach prezydenckich. Sporo osób mu się nie dziwi, bo okazało się, że w Parlamencie Europejskim dorobił się już ogromnego majątku.

Donald Tusk, gdy pełnił funkcję premiera RP, na pewno nie narzekał na swoją pensję. Jednak z czasem przyszła możliwość przeniesienia się do Parlamentu Europejskiej. Były lider Platformy Obywatelskiej nie omieszkał skorzystać z tej opcji, dzięki czemu dorobił się imponującej fortuny.

Donald Tusk dorobił się w Parlamencie Europejskim

Polski polityk szybko wypracował sobie mocną pozycję w Parlamencie Europejskim. Gdy ogłoszono go przewodniczącym Komisji Europejskiej, o Donaldzie Tusku zrobiło się głośno za granicą i jeszcze głośniej w Polsce.

Patrząc z tej perspektywy, nie ma co się dziwić, że były premier RP nawet nie myśli o powrocie do polskiej polityki. Pieniądze, jakie można zarobić w Unii Europejskiej, są znacznie większe, a Donald Tusk niedługo osiągnie wiek emerytalny. Dzięki temu będą na niego czekać niemałe pieniądze ze świadczeń.

Gigantyczne zarobki Donalda Tuska

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To właśnie podczas pracy jako przewodniczący PE zdobył status milionera. W Brukseli otrzymywał miesięcznie kwotę wysokości 105 tysięcy złotych. Ponadto w styczniu 2019 jego pensja znacznie wzrosła, dzięki czemu otrzymywał równowartość aż 140 tysięcy złotych miesięcznie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Tragiczne wiadomości z centralnej Polski. Samolot runął na ziemię i stanął w ogniu, jest informacja o ofiarach

Według wyliczeń Super Expressu, przez całą kadencję jako przewodniczący PE, Donald Tusk osiągnął zyski w wysokości 6,7 miliona złotych. Ponadto po zakończeniu kadencji przysługuje mu odprawa wysokości półtora miliona złotych. Do tego po przejściu na emeryturę w Polsce, będzie otrzymywał najwyższe świadczenie, jakie będzie wypłacał ZUS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fryzura, za którą faceci szaleją. Jest prosta i szybka w wykonaniu, wystarczą 3 minuty, by osiągnąć zachwycający efekt
  2. Mama przez całą dobę szukała pomocy dla 8-letniej córki, która najpewniej została zgwałcona. Oburzająca postawa lekarzy, nie chcieli mieć z nią do czynienia
  3. Zwyrodnialec porwał 11-latkę i bezustannie gwałcił, urodziła mu 9 dzieci, nad którymi się znęcał. Ich agonia trwała 19 lat
  4. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  5. Będzie NOWE świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd"

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News