Donald Tusk w końcu skomentował wynik wyborów. Jego słowa na długo zapadną w pamięć

Donald Tusk w końcu skomentował wynik wyborów. Jego słowa na długo zapadną w pamięć Źródło: MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News

Donald Tusk długo nie decydował się na komentarz. Wielu polityków i twarzy znanych z show-biznesu już chwilę po ogłoszeniu wyników wyborów podzieliło się swoimi odczuciami, jednak były przedstawiciel Platformy Obywatelskiej milczał aż do teraz.

Donald Tusk od dnia II tury wyborów nie komentował kolejnych zdarzeń. 12 lipca zdecydował się jedynie na krótki wpis na Twitterze przypominając wszystkim o głosowaniu, natomiast później w żaden sposób nie skomentował wyników, które z kolei wywołały ogrom emocji w opinii publicznej. Teraz znane jest również stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. 

Jego słowa zaskoczyły Polaków. Donald Tusk w końcu skomentował wynik wyborów

Nie w sposób ukryć, że ponowna wygrana Andrzeja Dudy wprowadziła niemałe zamieszanie wśród obywateli naszego kraju, którzy od 12 lipca zdają się podzielni na dwa obozy. Tegoroczne wybory były szeroko komentowane i od samego początku rodziły wiele skrajnych emocji. Gdy jednak podano wynik korzystny dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta RP, media zalało morze komentarzy ludzi ze świata polityki, show-biznesu i zwykłych obywateli. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Najwyraźniej Donald Tusk potrzebował więcej czasu na zebranie myśli, bo swoimi odczuciami podzielił się dopiero wtorkowym popołudniem, publikując na Twitterze krótki wpis. Jego słowa zaskoczyły wszystkich. Zwrócił się w nich do Polaków z prośbą, by nie walczyli między sobą, a z, jak sam określił "skorumpowaną i agresywną" władzą. 

- Nie ma złych wyborców. Nie ma też złych regionów. Jest zła, skorumpowana i agresywna władza. To ona dzieli, by rządzić. Walczmy z nią, nie między sobą - napisał na Twitterze Donald Tusk. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie matki z dnia na dzień stracą tysiące złotych. Nie da się ich odzyskać

2. Miliony dzieci nie będą mogły wrócić do szkoły. Specjaliści ostrzegają przed katastrofalnymi skutkami epidemii

Przypominamy, że w wyborach prezydenckich, otrzymując 51,03% poparcia, zwyciężył Andrzej Duda, z kolei na Rafała Trzaskowskiego w II turze zagłosowało 48,97% wyborców.

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lata
  2. Kto w dzieciństwie jadł kogel-mogel? Teraz kultowy deser zyskał zupełnie nową odsłonę
  3. Wszystko się nagrało. Przerażające sceny na południu Polski
  4. Mama zobaczyła list, który przyniosła córka i od razu zadzwoniła na policję. Polsat alarmuje: uważajcie na swoje dzieci
  5. Staszek wyzdrowiał z koronawirusa. Niestety, najgorsze zaczęło się dopiero wtedy
  6. Wiśniewski i Mandaryna znowu razem. Michał opublikował oficjalny komunikat, wniebowzięci fani zasypują ich gratulacjami

Źródło Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News