Kto jeśli nie Tusk? Polacy wyznaczyli kontrkandydata dla prezydenta Dudy

Kto jeśli nie Tusk? Polacy wyznaczyli kontrkandydata dla prezydenta Dudy Źródło: YouTube - Onet Wiadomości

Donald Tusk zdaniem ekspertów miał wrócić do polskiej polityki i walczyć w wyborach prezydenckich. Taki scenariusz staje się coraz mniej prawdopodobny. Polacy nie mogą doczekać się ujawnienia kandydata PO.

Donald Tusk był typowany w roli wielkiego triumfatora z Brukseli, który osiągnął sukces za granicą, cieszy się wspaniałą renomą i w 2020 roku wróci w wielkiej chwale, by pokonać Andrzeja Dudę i zostać prezydentem naszego kraju. W tym momencie wiemy już niemal na pewno, że plan ten nie zostanie zrealizowany. Były premier zapewne nie będzie kandydować.

Wiele osób twierdzi, że gdyby Donald Tusk chciałby wziąć udział w wyborach prezydenckich, to informowałby o tym otwarcie już od dawna, tymczasem wciąż nie pojawiają się żadne wiadomości. Wygląda więc na to, że opozycję reprezentować będzie zupełnie inny kandydat. Polacy mają już kilka propozycji, jednak żadna z nich wciąż nie jest potwierdzona.

Donald Tusk nie weźmie udziału w wyborach

Polskie sondażownie postanowiły sprawdzić, co sądzą Polacy o udziale Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Już tutaj możemy spotkać się z pierwszą niespodzianką. Okazuje się bowiem, że aż 60% ankietowanych wyraża swoją pewność, że były premier nie weźmie w nich udziału. Wygląda więc na to, że Polacy zdają sobie sprawę z planów opozycji.

Co ciekawe, wobec tego Polacy wskazali na Rafała Trzaskowskiego jako faworyta do kandydowania z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Obecny prezydent Warszawy cieszy się sporą sympatią Polaków, dzięki czemu mógłby liczyć na wiele tysięcy głosów. Ostatni sondaż mimo wszystko pokazuje, jakie są obecne preferencje Polaków co do zwycięzcy wyborów.

Donald Tusk nie jest faworytem do wzięcia udziału w wyborach

Okazuje się, że Andrzej Duda ma zdecydowanie największe szanse na to, by sięgnąć po drugą prezydenturę. Jak informuje sondaż, obecny prezydent cieszy się aż 41% poparciem wśród ankietowanych. Gdyby Donald Tusk ostatecznie zdecydował się wziąć udział w wyborach, mógłby liczyć na jedynie 27% głosów, co z pewnością nie byłoby satysfakcjonującym wynikiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły rozdzierający krzyk obudził resztę wczasowiczów. 13-latek zetknął się z zagrożeniem, którego nie przewidział nikt
2. Emerytura. Osoby urodzone po 1948 r. mogą się dostać specjalną rekompensatę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wygląda więc na to, że partia rządząca i kojarzeni z nią politycy wciąż mogą liczyć na wielkie poparcie ze strony Polaków. Nie zanosi się na nagłe zmiany w tej sprawie, co podkreśla doskonałe wyniki Prawa i Sprawiedliwości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Żona w dzień pogrzebu męża dowiedziała się o ciąży. Ścięło ją z nóg, gdy usłyszała co lekarze mają jej do powiedzenia
  4. Pozbawili ciężarną suczkę oczu, odcięli ucho, złamali szczękę. To co dzisiaj zwierze robi dla ludzi ściska za gardło
  5. Oczy wychodzą z orbit, nagranie trafiło do sieci. Gwiazda "M jak miłość" jako homoseksualna bohaterka gorąco całuje partnerkę

źrodło: naTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News