Sobolewski ostro o Tusku: "Przestraszył się, że przegra z uczniem Lecha Kaczyńskiego"

Sobolewski ostro o Tusku: "Przestraszył się, że przegra z uczniem Lecha Kaczyńskiego" Źródło: youtube.com/Onet News

Donald Tusk niedawno oświadczył, że nie będzie kandydować w nadchodzących wyborach prezydenckich. Wywołało to ogromną dyskusję, a słów komentarza nie szczędzą też osoby związane z PiS-em. Według nich Donald Tusk boi się Andrzeja Dudy.

Donald Tusk przez wielu był typowany na odpowiedniego kandydata, który mógłby objąć stanowisko prezydenta w nadchodzących wyborach na głowę państwa. Po oświadczeniu, że tak się nie stanie, jego decyzja została skomentowana przez posłów różnych partii, w tym PiS.

Według polityków PiS, nie ma mocnych na Andrzeja Dudę

Niektórzy nie są zadowoleni z tego, że Donald Tusk nie będzie kandydował, by objąć urząd prezydencki, inni wręcz przeciwnie. Szef Komitetu Wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski, jest pewien, że przewodniczący Rady Europejskiej dobrze przekalkulował swoje szanse i po prostu bał się sromotnej przegranej z Andrzejem Dudą.

- Przewodniczący [Rady Europejskiej] Donald Tusk jest zbyt leniwy i przestraszył się, że po tym, jak przegrał w 2005 roku z Lechem Kaczyńskim, teraz przegra z jego uczniem, Andrzejem Dudą - skomentował Krzysztof Sobolewski. Nie tylko on uważa, że Donald Tusk przegrałby te wybory. Podobnie myśli szef kancelarii premiera.

Donald Tusk przyznał, dlaczego nie chce zostać prezydentem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z kolei Michał Dworczyk uważa, że "od dawna twierdził, że Donald Tusk nie zaryzykuje rywalizacji z Andrzejem Dudą". Dodał, że ostatnie działania Donalda Tuska dotyczące ingerowania w krajową politykę zawsze kończyły się negatywnie dla Koalicji Obywatelskiej. Według niego analiza zysków i strat przyniosła taki, a nie inny skutek - kandydatury Donalda Tuska nie zobaczymy na kartach wyborczych.

Donald Tusk po ogłoszeniu swojej rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta, postanowił uargumentować decyzję.

- Do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążana bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem - tłumaczył dziennikarzom.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Mąż myślał, że żona chce mu przekazać informację o ciąży. Zakpiła z niego w wyjątkowo wredny sposób, nigdy tego nie zapomni

Z kolei rzeczniczka PiS Anita Czerwińska powiedziała, że rezygnacja Donalda Tuska wcale nie wpływa na plany prawicy. Andrzej Duda nadal jest ich twardym kandydatem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mężczyźni jak ognia unikają ślubu z kobietami spod 3 konkretnych znaków zodiaku. Małżeństwa z nimi są z góry skazane na porażkę
  4. Postawił kamerę przy łóżku i włączył na noc. Nagle jego pies zaczął się dziwnie zachowywać
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

Źródło: RMF24

Następny artykuł