Donald Tusk podjął decyzję dot. startu w wyborach prezydenckich

Donald Tusk podjął decyzję dot. startu w wyborach prezydenckich Źródło: pikio.pl

Donald Tusk był widziany przez wielu zwolenników opozycji jako kandydat, który mógłby zdetronizować Andrzeja Dudę w walce o fotel prezydenta. W końcu były premier RP podjął ostateczną decyzję.

Donald Tusk był jedną z ważniejszych postaci Platformy Obywatelskiej, jednak gdy został przewodniczącym Rady Europejskiej, musiał zrezygnować z funkcji lidera, oddając fotel Grzegorzowi Schetynie. Wtedy też zaczęły się problemy PO, która przegrała kampanię wyborczą z Prawem i Sprawiedliwością Jarosława Kaczyńskiego. Zwolennicy opozycji z utęsknieniem wypatrywali powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki, widząc w nim zbawienie trapionej przez wiele problemów Koalicji Obywatelskiej.

Donald Tusk podjął decyzję dotyczącą wyborów prezydenckich. Bliski współpracownik komentuje

Wiele mówiło się o tym, że były premier wróci do Polski na wybory parlamentarne i poprowadzi opozycję do wyborczej batalii z PiS-em. Tak się jednak nie stało, więc zaczęto spekulować o powrocie dawnego lidera dopiero na wybory prezydenckie, zwłaszcza że wybrano już następcę Donalda Tuska w Radzie Europejskiej.

Ostatnio media obiegły informacje, zgodnie z którymi rzekomo były premier miał zamówić specjalny sondaż, który oceniłby jego szansę w wyborach prezydenckich. Rozpaliło to oczekiwania zwolenników opozycji, którzy od dłuższego czasu czekają na ten ruch. Sprawę skomentował poseł PO, Michał Szczerba.

- Wszystkim chciałbym powiedzieć, że to jest fake. Wiem o tym z otoczenia Donalda Tuska - zdementował.

Donald Tusk o doniesieniach na temat startu w wyborach prezydenckich

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie było jednak do tej pory wypowiedzi samego zainteresowanego. Teraz w końcu Donald Tusk zdecydował się odnieść do rewelacji prasy. Wygląda na to, że podjął decyzję dotyczącą startu w wyborach prezydenckich.

- Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich. Te wybory można wygrać, a ja byłbym obciążeniem - powiedział Donald Tusk cytowany przez Radio Zet.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Uwielbiany wokalista disco polo miał poważny wypadek, opublikował zdjęcia ze szpitala. Sytuacja jest bardzo poważna

Jakiś czas temu, jeden z działaczy Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka, wskazał, że w szeregach partii jest trzech dobrych kandydatów do wyborów prezydenckich. Wśród nich wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, Rafała Trzaskowskiego, oraz właśnie Donalda Tuska. Teraz po komentarzu byłego premiera, wygląda na to, że opozycja będzie musiała wybierać kandydaturę z pierwszej dwójki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mężczyźni jak ognia unikają ślubu z kobietami spod 3 konkretnych znaków zodiaku. Małżeństwa z nimi są z góry skazane na porażkę
  4. Postawił kamerę przy łóżku i włączył na noc. Nagle jego pies zaczął się dziwnie zachowywać
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News