Gdańsk daje sygnał przed wyborami do Sejmu. "ZWYCIĘŻYMY"

Gdańsk daje sygnał przed wyborami do Sejmu. "ZWYCIĘŻYMY" Źródło: screen/Youtube/onet

Donald Tusk pojawił się w Gdańsku na uroczystościach upamiętniających rocznicę wyborów 4 czerwca. Jego przemówienie wywołało wiele emocji. Słuchały go tysiące ludzi.

Donald Tusk wziął udział w gdańskich uroczystościach upamiętniających pierwsze wolne wybory z dnia 4 czerwca 1989 roku. Na Długim Targu pojawiło się wielu polityków związanych z opozycją. Swoje przemówienia kierowali do tysięcy ludzi, którzy także przyszli na oficjalne miejskie uroczystości.

Wśród gości zaproszonych przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz znaleźli się także były prezydent Lech Wałęsa czy prezydenci miast: Warszawy Rafał Trzaskowski, Poznania - Jacek Jaśkowiak czy Łodzi - Hanna Zdrojewska. Największe emocje wzbudziło jednak przemówienie Donalda Tuska, Szefa Rady Europejskiej.

Donald Tusk mobilizuje: "Nigdy się nie poddawać i zawsze wierzyć w zwycięstwo!"

- Polska to najpiękniejsze miejsce na Ziemi, a Polacy to dumny europejski naród, nawet jeżeli nie mamy szczęścia do władzy - powiedział Donald Tusk, nawiązując do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że nie można się poddawać, nawet jeśli przegrało się pierwszy mecz. 

- Nigdy się nie poddawać i zawsze wierzyć w zwycięstwo, każdego dnia ciężko na to pracować, nikogo nie wykluczać - mówił były premier. Podkreślał, że wciąż możliwe jest zwycięstwo w jesiennych wyborach, ale potrzeba do tego pracy, mobilizacji, a przede wszystkim - zjednoczenia całej opozycji. 

Tuskowi wtórowali inni politycy, którzy przybyli na uroczystości w Gdańsku:

- 30 lat temu zdobyliśmy wielki przywilej, ale także powinność. Ta powinność i przywilej nazywa się karta wyborcza. Korzystajmy jej, umiejętnie, namawiajmy ludzi wokół, że to wielka wartość, bo karta wyborcza ma magiczną moc. Często pytacie, co mamy zrobić, żeby zmienić Polskę? Właśnie to. Pamiętajcie o tym także w październiku - mówiła prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Opozycja wierzy w sukces w jesiennych wyborach

- Musimy zadbać o silny samorząd i dlatego my wszyscy w imię wartości włączymy się w najbliższe wybory i staniemy po jedynie słusznej stronie - dodawał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Donald Tusk potwierdził, że jest za całkowitym zjednoczeniem opozycji i to w tej strategii widzi szansę na sukces w jesiennych wyborach. Konrad Piasecki z TVN24 sugeruje, że Tusk będzie rywalizował z Andrzejem Dudą o fotel prezydenta.

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu