Trump: "Lubię Polaków. Budują dla USA instalację wojskową i za wszystko zapłacą"

Trump: "Lubię Polaków. Budują dla USA instalację wojskową i za wszystko zapłacą" Źródło: youtube/cbs_news/

Donald Trump został w ostatnim czasie zapytany przez jednego z dziennikarzy o to, co chciałby przekazać Polakom z okazji tak ważnego dnia, jak 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Prezydent USA w znacznym stopniu ominął temat pytania i co więcej, powiedział coś naprawdę zaskakującego.

Donald Trump najwyraźniej nie był przygotowany na pytanie o Powstanie Warszawskie. Jako głowa Stanów Zjednoczonych nie zamierzał jednak dać po sobie poznać, że czuje się wyraźnie zakłopotany poruszeniem tematu, na który chyba nie wiedział zbyt wiele. Prezydent w fachowy sposób ominął kłopotliwą kwestię i odniósł się do nieco innej. Jak się okazuje, nie wszyscy byli zadowoleni z jego wypowiedzi.  

Za co Donald Trump lubi Polskę? Polacy nie mają już złudzeń 

Ostatnimi czasy w Waszyngtonie odbyło się spotkanie prezydenta USA z dziennikarzami, gdzie między innymi zjawił się reporter z Polski. To właśnie on postanowił w swoim pytaniu nawiązać do rocznicy Powstania Warszawskiego, prosząc Trumpa między innymi o przesłanie dla Polaków. Ku jego zaskoczeniu, nie tylko nie odzyskał jednoznacznej odpowiedzi, ale również dowiedział się, czym zasłużyliśmy sobie na względy polityka. 

- Mam dużo szacunku dla Polski. Wiem, że Polacy mnie lubią, a ja lubię ich. (...) Oni budują dla USA instalację wojskową, za którą zapłacą w 100% - powiedział. 

Marek Wałkuski z Polskiego Radia, który miał możliwość rozmawiać z prezydentem, z bólem przyznał, że słowa Trumpa świadczą o tym, jak mało Amerykanie wiedzą o Polsce, a przede wszystkim o Powstaniu Warszawskim, które często mylone jest z Powstaniem w Gettcie. 

Hejt na prezydenta 

Internauci, do których dotarły słowa prezydenta USA, nie kryli swojego rozgoryczenia, jawnie go za nie krytykując. Wielu zgodnie uznało całą sytuację za żenującą, a niektórzy nawet zaczęli zastanawiać się, o jakie słowa pokusi się prezydent 1 września, bowiem właśnie w tym czasie ponownie zawita w naszym kraju. Są osoby mające nadzieję, że na kolejne, ważne dla Polski wydarzenie, Donald Trump przygotuje się nieco lepiej z wiedzy o historii i będzie mógł uraczyć nas dłuższą wypowiedzią, tym razem pasującą do okoliczności oraz zadanego pytania. 

Źródło: polityczek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu