Według słów Donalda Trumpa, wciąż nie ujawniono prawdziwych sprawców zamachu z 11 września 2001 roku. Zdaniem biznesmena, w dokumencie sporządzonym po tragedii przez Wspólną Komisję Śledczą Kongresu znajdują się dane dotyczące finansowania zamachu. „Może się okazać, że to byli Saudyjczycy” – powiedział Trump.

Trump twierdzi, że to nie Irakijczycy byli zamieszani w atak na WTC we wrześniu 2001 roku. Kandydat na fotel prezydenta twierdzi, że choć po fakcie zaatakowano Irak, to kto inny był zamieszany w zamach.

Zaatakowaliśmy Irak, ale oni nie zniszczyli World Trade Center. To nie Irakijczycy strącili WTC, poszliśmy do Iraku, zdziesiątkowaliśmy kraj, a teraz przejmuje go Iran”.

Trump odniósł się do raportu dotyczącego 9/11 sporządzonego przez Wspólną Komisję Śledczą Kongresu. Zasugerował, że według reportu może okazać się, że to Arabia Saudyjska była zamieszana w zniszczenie wież WTC. 28 stron dokumentu zostało jednak utajnione ze względu na bezpieczeństwo wewnętrzne kraju.

„Dowiecie się kto naprawdę zburzył World Trade Center, ponieważ mają tam dokumenty, które są bardzo tajne, może się okazać, że to byli Saudyjczycy, w porządku? Ale się tego dowiesz.”

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: omon.pl
pt

...

Zobacz również