Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podjął decyzję, która może stać się zarzewiem nowego, krwawego konfliktu. Najpotężniejszy człowiek świata wywołał prawdziwy szok i nowy kryzys, a na naszych oczach szykuje się nowe powstanie narodowowyzwoleńcze. Sytuacja dynamicznie się rozwija.

Przywódca USA ogłosił, że jego kraj za stolicę Państwa Izrael oficjalnie uznaje Jerozolimę. Święte miasto trzech wielkich religii: islamu, chrześcijaństwa i judaizmu zawsze było miejscem niestabilnym. Teraz jednak sytuacja zaogniła się najbardziej od wielu lat. Choć w prawie izraelskim miasto to od zawsze było stolicą i znajduje się tam wiele ważnych urzędów, USA nie zabierały w tej sprawie zdecydowanego głosu, tym bardziej że jest ono także stolicą Autonomii Palestyńskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Administracja Trumpa upokorzyła Annę Muchę. Już miała się rozbierać

Donald Trump wywołał chaos

W związku z decyzją gospodarza Białego Domu palestyński Hamas wezwał do nowego powstania przeciwko państwu żydowskiemu, z którym pozostaje w otwartym konflikcie od połowy zeszłego wieku, kiedy to Izrael zawitał na mapę polityczną świata.

ZOBACZ TAKŻE: Z ostatniej chwili! Izrael zaatakował Syrię, gdy ta walczyła z terrorystami

–  Powinniśmy wołać i pracować nad rozpoczęciem nowej intifady. […] Niech 8 grudnia będzie pierwszym dniem nowej intifady – powiedział podczas przemówienia w Strefie Gazy Ismail Hanija.

źródło: wiadomosci.onet.pl

11 pięknych kobiet, które związały się z miliarderami

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

...

Zobacz również