Donald Trump
East News AFP
Mateusz Sidorek - 7 Maja 2020

Donald Trump miał kontakt z zakażonym. Musiał przejść test na koronawirusa

Donald Trump wraz ze swoim zastępcą poddali się testom na obecność koronawirusa. Obaj mieli kontakt z zakażonym wojskowym, który pracował na terenie Białego Domu. Niedawno prezydent Stanów Zjednoczonych ponownie miał mieć styczność z zainfekowaną osobą. Tym razem wirus SARS-CoV-2 wykryto u jednego z kamerdynerów głowy państwa.

Według portalu Interia Donald Trump ponownie poddał się testowi na obecność koronawiursa. O sytuacji miał poinformować rzecznik Białego Domu, Hogan Gidley. Prezydent Stanów Zjednoczonych mógł znaleźć się w niebezpieczeństwie po kontakcie z zarażonym kamerdynerem.

- Niedawno zostaliśmy powiadomieni przez jednostkę medyczną Białego Domu, że członek wojska Stanów Zjednoczonych, który pracuje na terenie kampusu Białego Domu, uzyskał wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Od tego czasu prezydent i wiceprezydent zostali przetestowani na obecność wirusa i są w doskonałym zdrowiu - orzeczenie rzecznika Białego Domu cytuje portal Interia.

Donald Trump przeszedł test na obecność wirusa SARS-CoV-2 już co najmniej dwukrotnie. Jak informuje portal Interia, za każdym razem prezydent Stanów Zjednoczonych otrzymał negatywny wynik.

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News