Domy pogrzebowe w Polsce
Pixabay.com carolynabooth
Monika Majko - 13 Listopada 2020

Druzgocąca relacja właściciela domu pogrzebowego. Zdradził całą prawdę, ogromne problemy z pochówkami

Domy pogrzebowe w Polsce mają pełne ręce roboty. Właściciel firmy funeralnej Hades z Lublina ujawnił prawdę o obecnej sytuacji w Polsce. Niestety, liczba zgonów w ostatnim czasie wzrosła na tyle, że zaczynają się poważne problemy z pochówkami.

Domy pogrzebowe w Polsce są w fatalnej sytuacji. Właściciel jednej z firm organizujących pochówki na Lubelszczyźnie wyznał całą prawdę o sytuacji w branży, która boryka się obecnie z licznymi problemami.

Domy pogrzebowe postawione pod ścianą. Trudności z pochówkami

W codziennym raporcie, dotyczących rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce, Ministerstwo Zdrowia podaje nie tylko liczbę nowych przypadków COVID-19, ale również zgonów, spowodowanych przez zakażenie koronawirusem. W piątkowym raporcie przekroczyła ona 400 osób.

- Z powodu COVID-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 331 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 665 547/9 499 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał resort w raporcie z dnia 13 listopada 2020 roku.

Wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje wielka polska aktorka, przyjaciółka Karola WojtyłyWiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje wielka polska aktorka, przyjaciółka Karola WojtyłyCzytaj dalej

Tymczasem w poniedziałek Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło aktualne dane, dotyczące liczby wszystkich zgonów zarejestrowanych w Polsce w ostatnich tygodniach. W październiku tego roku zmarło ponad 51 tys. osób, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego zmarło 34 tys. osób.

Domy pogrzebowe mają ogromne problemy. Brakuje miejsca w chłodniach

Według Rafała Halika z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH w Warszawie, tak wysoki wzrost liczby zgonów może świadczyć o tym, że polska służba zdrowia boryka się z poważnymi problemami. Ekspert podkreśla jednak, że w celu ustalenia dokładnych przyczyn tej sytuacji, należałoby dokonać analizy zgonów w poszczególnych grupach wiekowych i według przyczyn.

Trzeba już mówić głośno, że w kwestii zgonów najprawdopodobniej dosięgnął nas efekt tej spiętrzonej fali zachorowań. To jest efekt uboczny niespłaszczania krzywej zachorowań – mówił Rafał Halik w rozmowie dla Konkret24.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wzrost liczby zgonów zauważyli również właściciele domów pogrzebowych, których ta sytuacja dotyka w wyjątkowy sposób. Potwierdza to m.in. Adam Olszewski, właściciel jednej z firm na Lubelszczyźnie.

Działam w branży od 17 lat i takiej sytuacji jeszcze nie widziałem. Liczba pochówków znacznie wzrosła – mówi "Dziennikowi Wschodniemu" Adam Olszewski, właściciel domu pogrzebowego Hades w Lublinie.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko wydarzyło się nagle. Pojawił się film ze szpitala, wiadomo, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami

2. Nowe obostrzenia na Boże Narodzenie? Doradca premiera zdradził, co planuje rząd dla Polek i Polaków

3. Arcybiskup Głódź pławi się w prawdziwych luksusach. Jego dom to pałac, relacja rolnika odbiera mowę

Domy pogrzebowe w województwie lubelskim, tak samo, jak w reszcie kraju, borykają się z poważnymi problemami z organizacją pogrzebów. Ceremonie odbywają się po trzech-czterech dniach, a nawet jeszcze później, a w chłodniach brakuje już miejsc na zwłoki.

– Mamy bardzo dużo aktów zgonu, gdzie jako przyczyna śmierci wpisany jest COVID-19. W takich przypadkach zmarli najczęściej są kremowani [...] Są przypadki, że ciało leży w chłodni przez siedem czy osiem dni i nikt się po nie zgłasza, bo rodzina jest na kwarantannie – tłumaczy Adam Olszewski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Owczarek własnym ciałem bronił pana przed włamywaczami. Zapłacił wysoką cenę
  3. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda Juventusu i AS Romy, kochali go fani na całym świecie
  4. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  5. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  6. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  7. Kierowcy się doczekali. Na tę zmianę czekali wszyscy, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia
  8. Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku Marleny

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News