Tajny trik kwiaciarek na opadłe storczyki. Wystarczy jedna rzecz, by odżyły i pięknie kwitły

Tajny trik kwiaciarek na opadłe storczyki. Wystarczy jedna rzecz, by odżyły i pięknie kwitły Źródło: Pixabay RainerBerns

Domowe triki charakteryzują się prostotą oraz niesamowitym efektami. Nic więc dziwnego, że cieszą się niesłabnącą popularnością w sieci. Wśród nich są te, które dotyczą dbania o domowe kwiaty. Nie wszyscy mają do tego rękę, więc takie rady są dla nich bardzo cenne.

Domowe triki są szczególnie cenne. Kiedyś ich źródłem były nasze mamy i babcie, które przekazywały swoje domowe sekrety z pokolenia na pokolenie. Teraz możemy czerpać mądrość od wszystkich, którzy chcą się nią podzielić w internecie.

Domowe triki to podstawa

Domowe triki są proste, a ich rezultaty często przechodzą nasze najśmielsze oczekiwania. Nie ograniczają się one tylko do kuchni i sprytnych rozwiązań podczas gotowania. Coraz częściej jednak na pierwszy plan wychodzą triki dotyczące wystroju wnętrz oraz dbania o rośliny, których mamy w domach coraz więcej. Niestety wraz z ilością roślin nie wzrastają wiedza, jak o nie dbać aby długo żyły. Do jednych z popularniejszych kwiatów domowych należą storczyki, jednak ich utrzymanie jest naprawdę wymagające i wie to każdy, kto choć raz miał tę roślinę. Ostatnio pojawił się nowy domowy trik na to jak sprawić, by opadłe storczyki odżyły i pięknie kwitły.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To prostsze, niż myślisz

Jeden z internautów wyznał, że prawie się poddał, bo dbał o swoje storczyki, zapewniając im odpowiednią dawkę zarówno słońca jak i wody, dodatkowo próbował też zmieniać im glebę, ale nic nie przynosiło efektu. Szczęśliwie trafił na wypowiedź Helen Norvall na jednej ze szwedzkich stron internetowych. Nie tylko u Helen ten sposób pozwolił storczykom pięknie zakwitnąć, potwierdzeniem skuteczności jest to, że podbija ona internet i pojawiają się kolejni zachwyceni, którzy skorzystali i cieszą się teraz pięknymi kwiatami w swoich domach. 

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu dobre wiadomości. WHO podało ważne prognozy dot. końca epidemii w Europie

2. Wszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMS-a. Znamy jego treść

Co musisz zrobić?

Kobieta sfrustrowana tym, że jej storczyki nie kwitną, postanowiła podnieść je z ziemi i wypłukała pozostałości z korzeni. Tak przygotowaną roślinę umieściła w przezroczystym wazonie wypełnionym wodą. Dzięki temu korzenie zostają wystawione na światło, co bardzo korzystnie wpływa na wzrost. Minęły około dwa tygodnie i storczyki Helen pięknie zakwitły, a w wywiadzie udzielonym Year Round kobieta zapewniała, że roślina kwitnie już drugi miesiąc. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włoskie media donoszą o znacznie większej ilości zarażeń. "Chorzy wymknęli się statystykom"
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Nie żyje 14. ofiara koronawirusa. Wiadomo, kim była i w jakim stanie się znajdowała
  4. Z ostatniej chwili: Przebiliśmy ponurą granicę, kolejne ofiary. Ministerstwo zdrowia nie ma dobrych informacji
  5. Rozpoznajesz tę kobietę? Przebywa w szpitalu, nie można ustalić jej tożsamości
  6. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News