Jeden prosty trik pozwoli zaoszczędzić krocie na zużyciu gazu. Wystarczy przyjrzeć się palnikom

Jeden prosty trik pozwoli zaoszczędzić krocie na zużyciu gazu. Wystarczy przyjrzeć się palnikom Źródło: PxHere

Domowe triki mogą pozwolić nam naprawdę zaoszczędzić. Jeśli jesteś właścicielem kuchenki gazowej, koniecznie zwracaj uwagę na jej palniki. Dzięki temu w twoim portfelu pozostanie niemała kwota.

Domowe triki często pozwalają nam wykonywać różne prace szybciej, skuteczniej, ale przede wszystkim oszczędniej. Właśnie takie może stać się gotowanie na kuchence gazowej, jeśli będziemy pamiętali o chociaż jednym z punktów listy wskazówek. Najważniejsze jest oczywiście kontrolowanie tego, w jakim stanie są jej palniki, które powinniśmy regularnie czyścić. Dzięki temu pozostaną bezpieczne, ale też bardziej wydajne za mniejsze pieniądze

Domowe triki pomogą zaoszczędzić

Poza tym warto ustawić kuchenkę tak, aby nie znajdowała się przy oknie. Chociaż w podobnym układzie prościej jest wietrzyć po gotowaniu, płomień z palnika może zostać łatwiej zgaszony nawet przez niewielki podmuch. To zwiększy zużycie gazu, ale może też spowodować niemałe zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W czasie gotowania warto także pamiętać o pokrywkach, dzięki którym potrawy szybciej się ugotują. Przy korzystaniu z czajnika nie zapominajmy za to o gwizdku. Wydawany przez niego dźwięk pozwoli nam wyłączyć ogień, gdy tylko woda się zagotuje. Podobne działania pozwolą nam szybko i praktycznie zaoszczędzić.

Nawet jedna z metod może skutecznie pomóc

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci
2. Uwielbiany aktor TVP przewieziony do szpitala. Syn przekazał smutne wieści

Co ważne, powinniśmy zwracać też uwagę na to, jak duży jest płomień pod garnkiem. Jeśli spod niego "wystaje" i wchodzi na ścianki naczynia, nie oznacza to wcale, że danie szybciej się podgrzeje. Cieplejsze stanie się jedynie otaczające je powietrze, a my niepotrzebnie za to zapłacimy. Chociaż mowa tu oczywiście o niewielkich kwotach, po miesięcznym podsumowaniu te mogą się okazać zaskakująco spore.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Mało kto wie, do czego służy wkładka pod paczkowanym mięsem. Odechciewa się jeść, producenci milczą na ten temat
  4. Wystarczy włożyć kulkę z folii aluminiowej do pralki. Efekt jest po prostu wow
  5. Gdy rodzice zobaczyli, co ich dzieci robią na studniówce, opadły im szczęki. Wszystko się nagrało, jest na co popatrzeć

Źródło: Genialne.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News