Całe życie źle obieraliście jajka? Wystarczą 3 sekundy i jeden prosty trik

Całe życie źle obieraliście jajka? Wystarczą 3 sekundy i jeden prosty trik Źródło: Pexels Monserrat Soldú

Często nie doceniamy tego, jak bardzo domowe triki mogą ułatwić nam życie. Chociaż obieranie jajek nieraz może sprawiać nam wiele problemów, dzięki tej metodzie stanie się dużo łatwiejsze. Wystarczy, że postąpicie zgodnie ze wskazówkami z nagrania, a pozbędziecie się skorupek w zaledwie kilka sekund.

Domowe triki mogą sprawić, że wiele czynności, które kojarzyły nam się z trudną i żmudną pracą, staną się zaskakująco łatwe. Obieranie jajek bardzo często bywa zajęciem niewdzięcznym. Na szczęście na portalu Porady i Wskazówki pojawił się film instruktażowy, dzięki któremu obierzemy je ze skorupek w kilka sekund.

Niektóre domowe triki mogą zmienić nasze podejście do przykrych obowiązków. Większości z was na pewno przynajmniej raz w życiu zdarzyło się stracić cierpliwość w trakcie obierania jajek. Zdarza się tak często, gdy skorupka odchodzi wraz z kawałkami białka. Przez to często nasze dania wyglądają nieestetycznie, co bywa dużym problemem, kiedy zapraszamy gości na obiad.

Domowe triki do wykorzystania w kuchni

W sieci możemy trafić na różne domowe triki, które pomagają nam pokonywać przeszkody, jakie pojawiają się podczas codziennych kuchennych czynności. Chociaż na pewno ktoś z rodziny pokazywał wam już swoją metodę na obieranie jajek, najprawdopodobniej nie jest ona tak szybka i efektywna, jak ta przedstawiona w nagraniu przekazanym przez serwis Porady i Wskazówki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po obejrzeniu tego materiału jeszcze bardziej docenicie domowe triki. Metoda przedstawiona w krótkim nagraniu pozwala obrać jajka w zaledwie kilka sekund. Jajko ugotowane na twardo wrzucamy do szklanki i napełniamy ją wodą. Następnie chwytamy szklankę jedną ręką tak, aby jajko nie mogło z niej wyskoczyć. Teraz energicznie potrząsamy naczyniem w taki sposób, aby nasz produkt uderzał o ścianki.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważna awaria dwóch dużych banków. Klienci nie mogą korzystać z kart płatniczych

2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów

Domowe trik, takie jak ten, czasami potrafią zadziwić. Po kilku sekundach powinna odpaść już cała skorupka. Co najważniejsze - nasze jajko powinno prezentować się ładnie. Dzięki tej metodzie na pewno zaoszczędzicie sporo czasu i nerwów. Sprawdźcie sami i dajcie znać, czy ten trik okazał się przydatny. Niedawno zdradziliśmy także niesamowity sposób, dzięki któremu już nigdy nie przypalicie mleka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  2. Justyna Żyła została zapytana o adopcję dzieci przez homoseksualistów. Jej wypowiedź podzieliła Polaków
  3. Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek
  4. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku
  5. Genialna sztuczka pokazuje, czy truskawki są robaczywe bez naruszania owoców. Bezbłędna i szybka metoda
  6. Gigantyczne ceny młodych polskich ziemniaków przyprawiają o palpitację. Czereśnie po 70 zł, co się dzieje?

Źródło: Porady i Wskazówki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News