Genialny trik na czyszczenie piecyka z termoobiegiem bez szorowania. Będzie błyszczał jak nowy

Genialny trik na czyszczenie piecyka z termoobiegiem bez szorowania. Będzie błyszczał jak nowy Źródło: unsplash.com/ JESHOOTS.COM

Domowe triki znacznie ułatwiają życie każdemu, zwłaszcza perfekcyjnym paniom domu. Ten skuteczny trik pomoże wyczyścić ci piekarnik bez zbędnego szorowania. Wystarczą dwa składniki, które każdy ma w domu.

Domowe triki czasem naprawdę potrafią zdziałać cuda i oszczędzić nam bardzo dużo czasu. Usuwanie sladów spalenizny to czasochłonne zadanie. Nawet najlepsze płyny do naczyń nie dają sobie z nią rady. Jednak dzięki prostym domowym sposobom można dosyć szybko ją usunąć. Tak jest i w tym przypadku. Trudno jest dokładnie domyć piekarnik, zwłaszcza jeżeli zebrała się już duża warstwa brudu. Najlepsze detergenty czasem nie pomagają. A wystarczą dwa proste składniki, które wszyscy mają w domach.

Domowe triki, które trzeba znać 

Do oczyszczenia brudnego piekarnika, w którym zalega spalony tłuszcz będą potrzebne nam tylko dwa najprostsze składniki, które razem potrafią zdziałać cuda. Jest to woda i ocet. Jest jednak jeden warunek - żeby cała operacja przebiegła pomyślnie, potrzebny jest piekarnik z funkcją termoobiegu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czyszczenie krok po kroku

Do naczynia żaroodpornego musimy wlać odrobinę wody oraz dodać 1 szklankę octu. Następnie wkładamy naczynie do pustego piekarnika i nastawiamy go na temperaturę 180 stopni z funkcją termoobiegu na 45 minut. Po tym czasie należy otworzyć piekarnik i poczekać aż trochę ostygnie. Nie wolno przystępować do czyszczenia go, gdy wciąż jest gorący i grozi to poważnymi poparzeniami. Gdy wnętrze piekarnika odrobinę wystygnie, przecieramy go w środku miękką szmatką lub papierowymi ręcznikami. W ten sposób możemy łatwo usunąć zabrudzenia. Para z podgrzanej wody pomaga zmiękczyć brud, a ocet działa jak środek dezynfekujący.

Dzisiaj grzeje: 1. Podejrzenie koronawirusa na pokładzie polskiego samolotu. Pasażerowie uwięzieni na pokładzie

2. Szczęśliwy jak nigdy Michał Wiśniewski z byłą żoną. Przekazali radosną nowinę, gratulacje spływają z całej Polski

Dobrze jest dbać o piekarnik regularnie, doczyszczenie grubej warstwy tłuszczu i spalenizny może być bowiem bardzo trudne. Wtedy nawet najlepsze domowe triki oraz renomowane środki do czyszczenia mogą nie przynosić natychmiastowych i zadowalających efektów.

Najlepsze newsy dnia:

1. Wczesne objawy cukrzycy. Nigdy ich nie lekceważ
2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
3. Z mięsa wycieka prawie niezauważalna ciemna breja? Gdy dowiesz się czym jest poliakrylan sodu, przejdzie Ci ochota na gotowanie
4. Nie chcieli płacić księdzu za ślub. Wybrali "swaćbę" i wszystko kosztowało ich 100 zł
5. Mało kto wie jak naprawdę zmarł Jan Paweł II. Uciszono kontrowersje, mogły wywołać skandal

źródło: genialne.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News