Genialny domowy trik na pozbycie się kataru w 25 sekund. Nawet lekarze będą zdziwieni

Genialny domowy trik na pozbycie się kataru w 25 sekund. Nawet lekarze będą zdziwieni Źródło: pxfuel.com/Creative Commons Zero - CC0

Domowa medycyna kryje w sobie wiele tajemnic. To nie tylko zioła, napary, masaże, ale bardzo szybkie triki. Kto by pomyślał, że można pozbyć się kataru w niecałe pół minuty? Tego nie potrafią wytłumaczyć nawet lekarze.

Domowa medycyna jest niezbędna przy grypie, anginie i przeziębieniach. Stare sposoby stosowane przez babcie potrafią uwolnić nas od wszystkich dolegliwości. Jednak mało kto wiedział, że w ciągu 25 sekund katar może stać się wspomnieniem.

Domowa medycyna działa sukcesywnie na katar

W okresie jesienno-zimowym (jeśli możemy nazywać zimą to, co dzieje się za oknem), wirusy nie odpuszczają i atakują ze zdwojoną mocą. Jednym z objawów przeziębienia jest męczący katar. Nie działają krople, a przy łóżku leżą dziesiątki zużytych chusteczek? Czas na trik, który polega na specyficznym masażu.

Aby pozbyć się kataru i poczuć się w końcu lekko i swobodnie, należy zastosować pewną sztuczkę. Chodzi o to, aby wytworzyć swojego rodzaju ciśnienie, które samoistnie ułatwi przepływ powietrza przez nos. Wystarczy jedynie przyłożyć końcówkę języka do podniebienia - dość mocno, ale dosłownie na jedną sekundę - a potem zwolnić nacisk. To nie wszystko.

Wystarczy uciskać jeden ważny punkt na twarzy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od razu po tej czynności zajmujemy się czołem. Po zwolnieniu języka z podniebienia przyciskamy środkowy palec w punkcie pomiędzy brwiami i puszczamy. Kiedy już opanujemy tę technikę, wystarczy oba kroki wykonywać tuż po sobie przez kolejne 25 sekund. Dzięki takiemu działaniu szybko odczujemy ulgę, a katar odpuści. Będziemy mogli łatwo nabrać powietrza przez nos i odłożyć chusteczki na bok.

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"
2. IMGW pilnie ostrzega przed dzisiejszym atakiem zimy. Wydano alerty drugiego stopnia na kilku województw

Można również zastosować inną metodę: odchylić głowę do tyłu i ścisnąć nos palcami. Wystarczy wstrzymać oddech na tak długo, jak to możliwe. Zdecydowanie ta pierwsza metoda jest wygodniejsza i łatwiejsza. Przez naturalnie wytworzone ciśnienie nos odetka się szybciej, a uciskanie pewnych punktów na twarzy pomaga od razu. Udowodnili to nawet badacze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyją już 362 osoby, 17 tys. zainfekowanych. Uwielbiane jedzenie wywołuje epidemię, potwierdziły się obawy
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Agnieszka Woźniak-Starak pokazała wymowne zdjęcie. Pokazała, jak spędza wolny czas: "Nasze poranki"
  4. Przepis na przepyszne ciasto znaleziono w starym zeszycie. Bajecznie prosty sposób na niebo w gębie
  5. 27-latka pierwszy raz w życiu poszła do pracy bez makijażu. Reakcja koleżanek sprawiła, że zalała się łzami

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News