Granice żenady przekroczone. Czołowy poseł PiS pomylił gwiazdę rock'a z żołnierzem wyklętym

Granice żenady przekroczone. Czołowy poseł PiS pomylił gwiazdę rock'a z żołnierzem wyklętym

Polscy parlamentarzyści mają niezwykłą skłonność do popełniania wpadek. Wszelkie granice przekroczył jednak jeden z czołowych posłów PiS. Dominik Tarczyński dał się nabrać na fałszywego żołnierza wyklętego.

Internet pełen jest pułapek czyhających na każdego. Fałszywe informacje i pospolite żarty są w nim na porządku dziennym, a ich tworzeniem zajmują się doświadczeni w tym użytkownicy. Zawodowe "trolle" mieszkają również w Polsce, a ich ofiarą padł niedawno poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński. Polityk musi zmierzyć się teraz z ogromną falą szyderstwa i krytyki. Kto, jak kto, ale polityk obozu mianującego się "patriotycznym", nie powinien pozwolić sobie na taki błąd, jaki popełnił. Trudno będzie wymazać tę wpadkę z pamięci zbiorowej Polaków.

Dominik Tarczyński pomylił gwiazdę rocka'a z żołnierzem wyklętym

Wszystkie podawane w internecie informacje należy sprawdzać, zanim poda się je dalej, albo ogłosi swoją wiarę w nie. Nie wie o tym Dominik Tarczyński, który dał się złapać na typowego "baita", czyli przynętę zarzuconą przez trolli. Poseł oświadczył bowiem, że zajmie się sprawą "zastrzelonego przez MBW w Kraśniku w 1948 roku Ignacego Popowicza", żołnierza wyklętego, którego pseudonim miał brzmieć "Młody". W odpowiedzi na tweeta z informacją o tym i załączonym zdjęciem "ofiary" komunistów Tarczyński poinformował, iż osobiście zbada sprawę. Jest tylko jeden problem, a mianowicie Ignacy Popowicz to postać fikcyjna, a zdjęcie przedstawia legendę rock'a Iggy Pop, chociaż jeszcze w młodości. Poseł nie wiedział jednak o tym i to stało się powodem jego wpadki. "Młody" w chwili śmierci miał mieć 16 lat i być pradziadkiem internauty o twitterowym pseudonimie Pepe. Okazało się jednak, że był to zwykły żart, haczyk na który polityk dał się złapać. Błąd wytknięto mu już tego samego dnia, w którym zapowiedział walkę o pamięć fałszywego żołnierza wyklętego. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tajemnicza tragedia. 27-letni Polak wypadł przez okno, matkę znaleziono martwą
  2. Nikt nie wiedział o tej ciąży! Gwiazda Ich Troje przywitała na świecie kolejne dziecko
  3. Klaudia Halejcio. Ma szanse na ogromną karierę?
  4. Kąpiel. Jak często można to robić, żeby nie zrobić psu krzywdy?
źródło: Twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News