Brutalna prawda o programie "Dom nie do poznania". Uczestnicy wylądowali na bruku

Brutalna prawda o programie "Dom nie do poznania". Uczestnicy wylądowali na bruku Źródło: Fot. Facebook/Extreme Makeover Home Edition

"Dom nie do poznania" jest formatem, który jeszcze kilka lat temu cieszył się gigantyczną popularnością i przyciągał przed telewizory miliony Polaków. Wszyscy z napięciem i fascynacją oglądaliśmy niezwykłe metamorfozy domów. Teraz na jaw wyszła jednak brutalna prawda. Okazuje się, że wielu uczestników wylądowało na bruku. 

"Dom nie do poznania" był amerykańskim formatem, który zyskał gigantyczną rozpoznawalność niemalże na całym świecie. W naszym kraju emitowany był przez telewizję Polsat oraz TVN Turbo, a po raz pierwszy oglądać go mogliśmy w 2003 roku. Kilka lat temu niestety zakończono jego emisję. W sprawie programu pojawiły się plotki, że już w przyszłym roku seria zostanie wznowiona i powstanie kolejne 10 odcinków. Z pewnością miliony Polaków pamiętają gigantyczne emocje towarzyszące obserwowaniu, jak ekipa remontowa w zaledwie kilka dni burzy zrujnowane domy i w ich miejsce stawia nowe, gigantyczne i ekskluzywne wille, w których zamieszkać mają biedne, potrzebujące rodziny. Wyścig z czasem, niekonwencjonalne rozwiązania oraz charyzmatyczny prowadzący Ty Pennington sprawiały, że każdy odcinek osiągał imponujące wyniki oglądalności. Teraz jednak okazuje się, że kulisy produkcji "Dom nie do poznania" wcale nie były tak spektakularne, jak wszyscy myśleliśmy. Wielu uczestników skończyło na bruku.

Liczne kontrowersje wokół programu "Dom nie do poznania". Co się stało z uczestnikami?

Choć przed kamerami wszystko zawsze wygląda idealnie, prawda bardzo często okazuje się wyjątkowo brutalna. Podobnie było w przypadku programu "Dom nie do poznania". Choć w telewizji zapewniani byliśmy, że cudowna ekipa wyremontowała dom zaledwie w tydzień, w rzeczywistości kamery pokazywały jedynie pokoje, które ukończyć na czas się udało. Resztę bardzo zgrabnie omijano, by widzowie nie byli zawiedzeni. Samo wybieranie szczęśliwej rodziny z tysiąca różnych zgłoszeń również nie było kierowane współczuciem i rzeczywistymi potrzebami biednych ludzi. Przed kamerami stawali ci, których historia była najbardziej medialna i wzruszająca. Dodatkowym atutem była znajomość zasad zachowywania się przed kamerami, które miały być sprawdzane przez producentów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele rodzin po zakończeniu emisji trafiło na bruk

Największe emocje wywołuje u fanów jednak fakt, że w rzeczywistości dziesiątki rodzin, które otrzymały domy jak z marzeń, szybko trafiały na bruk. Wszystko przez to, że w większości były to rodziny niezamożne, a utrzymanie gigantycznego, ekskluzywnego domu kosztowało za dużo. Z tego powodu wiele osób straciło swój wymarzony dom, a pewna rodzina zmuszona była nawet sprzedać posiadłość już 10 miesięcy po emisji programu. Niezwykle dotkliwe dla uczestników było również prawo obowiązujące w USA, w myśl którego domowników obowiązuje tzw. podatek katastralny. Ustalany jest on od wartości nieruchomości, rodziny więc gwałtownie obarczane były gigantycznymi opłatami, przez które szybko lądowały na bruku.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Chciała się zabić, uratował ją Kamil Bednarek. Historia mrożąca krew w żyłach
  2. Co Barbara Kurdej-Szatan na siebie włożyła? Fani mówią tylko o jednym
  3. Pytanie dziennikarza DDTVN przejdzie do historii! Beacie Kozidrak aż odebrało mowę
  4. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  5. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Fakt Następny artykuł