Dom dziecka wynagrodzenie
Freepik pressfoto
Irmina Jach - 27 Października 2020

Czy jesteście za tym, aby rodzinne domy dziecka otrzymywały większe dofinansowanie?

Dom dziecka ma za zadanie pomóc w wychowaniu i usamodzielnieniu się nieletniego w momencie, kiedy jego rodzice, z różnych powodów, nie mogą sprawować nad nim władzy rodzicielskiej. W Polsce z powodzeniem funkcjonują nie tylko ogromne ośrodki, ale także rodzinne domy dziecka, które zajmują się kilkoma pociechami. Uważacie, że osoby, które decydują się na przygarnięcie dzieci pod swój dach, powinny dostawać wysokie dofinansowania?

Dom dziecka, który jest zorganizowany w naturalnych rodzinach zastępczych, w specjalnie przystosowanych do tego celu domach rodzinnych, może być dla osamotnionego dziecka lepszą alternatywą niż placówka licząca kilkudziesięciu wychowanków. W rodzinnych domach dziecka może przebywać od 4 do 8 dzieci osieroconych oraz nieokreślona liczba dzieci biologicznych lub adoptowanych.

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

Rodzina naturalna stwarza najdogodniejsze warunki do wychowania dzieci na dojrzałych dorosłych. Rodzinny dom zastępcza jest bodaj najlepszą z możliwych alternatyw - funkcjonuje bowiem w sposób bardzo zbliżony do rodziny naturalnej, a między jej członkami występują autentyczne więzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Według ustawy wynagrodzenie rodziny zastępczej zawodowej i osoby prowadzącej rodzinny dom dziecka powinno wynosić nie mniej niż 2000 zł miesięcznie, a gdy rodzina jest jednocześnie pogotowiem rodzinnym (co oznacza, że dzieci trafiają do niej na krótki czas), powinno wynosić minimum 2600 zł. Kwoty te są bardzo niskie.

To, jak duże pieniądze trafiają do rodzinnych domów dziecka, zależy od lokalnych samorządów. W niektórych powiatach opiekunowie mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 4,5 tysiąca złotych. Władze robią wszystko, by zapewnić im godne pensje. Wychodzą z założenia, że kwoty wynagrodzeń wynikające z przepisów są zbyt niskie i niewspółmierne do odgrywanej przez rodziców zastępczych roli.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. Zacznie się już dziś między 17, a 19. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

Żeby zostać rodziną zastępczą, należy mieć dobre warunki mieszkaniowe i środki, by zapewnić dzieciom odpowiedni byt. To ciężka praca, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Uważacie, że powinna być lepiej opłacana?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kotek urodził się ze zdeformowanym pyszczkiem. Jest niepowtarzalny, pokochano go bez względu na wygląd
  2. Agnieszka Radwańska zabrała głos ws. aborcji. Wielu Polaków jest zszokowanych
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Niesamowite dokonanie naukowców. Sklonowali wymarłe zwierzę, liczą na przywrócenie gatunku
  7. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News