Ma 80 lat. Mieszkała w starym zniszczonym szałasie. W ciągu 6 dni odmienili jej życie
Mikołaj Pilecki - 21 Grudnia 2018

Ma 80 lat. Mieszkała w starym zniszczonym szałasie. W ciągu 6 dni odmienili jej życie

Dom 80-letniej Pani Anieli, który przypominał bardziej szałas i w którym mieszkała bez wody, gazu i prądu, został odmieniony w zaledwie sześć dni. Starsza kobieta nie spodziewała się takiej pomocy, gdyż prosiła jedynie o niezbędne do przetrwania artykuły. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli może cieszyć się z ogrzanego i oświetlonego domu.

Dom, w którym Pani Aniela przetrwała lata, aż prosił się o remont. Przemoknięta, nieszczelna i rozpadająca się drewniana konstrukcja mogła w każdej chwili runąć, pozostawiając jej mieszkankę bez dachu nad głową. Na szczęście istnieje inicjatywa "Szlachetna paczka", dzięki której udało się dotrzeć do samotnej kobiety. "Babcia", jaką ją później nazwano, pragnęła otrzymać jedynie kilka rzeczy: żywność, ciepłą chustkę, naftę do lampy, drewno na opał i szafkę na ubrania. Ku jej zaskoczeniu otrzymała o wiele więcej i dziś nie ma mowy o marznięciu, cieknącym dachu i przerażających warunkach życia. Pani Aniela ma dom z prawdziwego zdarzenia.

Dom Pani Anieli mógł w każdej chwili się rozpaść

Całą sprawę nagłośnił Krzysztof Kopeć, który wraz z żoną Kingą postanowili odmienić życie mieszkanki zrujnowanego domostwa. Błyskawicznie zebrali ludzi dobrej woli, a przekazane środki finansowe spożytkowali w najlepszy ze sposobów. Proces powstawania domu i całe przedsięwzięcie opisane zostało na Facebooku. Zadanie było ułatwione o tyle, że autor akcji jest inżynierem, a jego żona architektem. - Mam pragnienie, aby zmienić, chociaż odrobinę jej życie. Jej dom wymaga generalnego remontu, ale nie przerażam się, bo wiem, że wspólnymi siłami damy radę. Chciałbym przede wszystkim podciągnąć jej wodę i prąd, bo nie ma. W dalszej kolejności ocieplić jej chatkę, wymienić pokrycie dachu, bo stare przecieka, odbudować wiatę na drewno, zbudować wc polowe, położyć wykładzinę PCV na podłodze w izbie, pomalować ściany. Jeżeli dysponuje ktoś materiałami budowlanymi jak: słupy drewniane, deski, krokwie, blacha (może być porozbiórkowa), styropian, wełna mienralna, siatka, folia, klej, cement, linoleum, płyty osb, rury do instalacji itp. i chciałby zrobić dobry uczynek lub odsprzedać mi w dobrej cenie byłbym prze szczęśliwy - napisał Pan Krzysztof.

W sześć dni powstał prawdziwy dom

Remont udał się znakomicie. Uszczelniono dach, podłączono wodę, prąd i gaz. Odnowiono wnętrze i konstrukcję, uszczelniono dach, zapewniono opał. Jakiś czas później zrobiono nawet łazienkę, by 80-latka nie musiała korzystać z drewnianej toalety, która znajdowała się na zewnątrz. By pani Aniela czuła się lepiej w nowym domu, pozostawiono w nim najważniejsze elementy wystroju. Fotografie, kuchnia kaflowa, związane w jej religijnością obrazy - to wszystko nie zmieniło swojego miejsca. Inicjatywa małżeństwa uratowała życie 80-latki i pozwoliła jej na godny byt, na które nie starczyła jej renta wynosząca jedynie 350 złotych. Z tych pieniędzy można było zakupić jedynie połowę potrzebnego opału. - 6 dni - zaledwie tyle wystarczyło, aby odmienić życie babci Anieli oraz nasze. Cały trud, jaki wkładaliśmy w odbudowę drewnianej chatki, rozmowy przy kawie z osobami czynnie zaangażowanymi – sprawiły, że jeszcze bardziej otwierały się serca. To był zaszczyt poznać Was wszystkich. Mam nadzieję, że będzie okazja, aby spotkać się razem jeszcze raz - czytamy w poście Pana Krzysztofa.Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Fot. Facebook/Krzysztof KopećPikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Fot. Facebook/Krzysztof KopećPikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Fot. Facebook/Krzysztof KopećPikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Fot. Facebook/Krzysztof KopećPikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Fot. Facebook/Krzysztof KopećZOBACZ TAKŻE:
  1. Małgorzata Rozenek w szokujących słowach o szlachetnej paczce. "Podziwiam was za to, że Wam się chce"
  2. WOŚP bez "Światełka do nieba"! Owsiak skomentował aferę
  3. "Bezdomni" zarabiają tyle, że spadniecie z krzeseł
  4. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
ZAMIANA
GłówneHoroskop chiński 2019: Oczekujesz wielkich zmian? Przyszły rok będzie wyjątkowy!Czytaj dalej
źródło: Facebook.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News