Ktoś regularnie zostawia ulotki pod Twoimi drzwiami? Uważaj, możesz być w ogromnym niebezpieczeństwie!

Ktoś regularnie zostawia ulotki pod Twoimi drzwiami? Uważaj, możesz być w ogromnym niebezpieczeństwie! Źródło: unsplash.com/Allef Vinicius

Nasz dom jest nawiedzany przez ulotkarzy? Coraz więcej osób skarży się na to, że pod swoimi drzwiami znajduje podejrzane kartki papieru, zachęcające do letnich wyprzedaży bądź promocji, które są już nieaktualne. Jak się okazuje, to bardzo zły znak. Powinniśmy być wyjątkowo czujni.

Kiedy pod nasz dom regularnie trafiają ulotki powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Okazuje się, że złodzieje znaleźli cwany sposób na obserwację mieszkań. Niepozorne kartki papieru, które nie są sprzątane, dają jasny znak dla włamywaczy, jak wygląda tryb życia lokatora. O to, co powinniśmy robić, aby zabezpieczyć się przed ludźmi łasymi na nasz majątek.

Dom jest obsypywany ulotkami? Uważaj, możesz być w niebezpieczeństwie

Włamywacze, którzy chcą zrabować nasze mieszkanie, bywają naprawdę kreatywni. Nowym patentem na pozyskanie nieswojego mienia jest udawanie ulotkarza. Złodzieje, którzy tak robią, układają ulotki na wycieraczce bądź przed wejściem do domu i obserwują, po jakim czasie kartka papieru jest podnoszona. Dzięki temu mogą ustalić, kiedy pracujemy i kiedy nie ma nas w mieszkaniu. Kolejnym krokiem włamywaczy jest dzwonienie do nas. Złodzieje często przedstawiają się jako ankieterzy albo po prostu wykonują głuche telefony.

Jeśli mamy dokładnie takie doświadczenia, powinniśmy szczególnie uważać i na wszelki wypadek zawsze sprzątać ulotki za każdym razem, gdy je tylko zauważymy. Możliwe jest bowiem, że gdzieś w okolicy kręci się złodziej, który nas obserwuje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zepsuty domofon też jest oznaką działalności złodziei

Kolejnym patentem oprócz ulotek jest notoryczne psucie domofonu. W momencie, gdy zauważymy, że urządzenie jest niszczone co jakiś czas powinniśmy zastanowić się, czy po naszym osiedlu nie grasuje włamywacz. Złodzieje bowiem bardzo często niszczą zabezpieczenie, tak aby uzyskać sobie dostęp do drzwi.

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał
2. Matka przeżywa horror na żywo. Jej 9-letni syn to "bestia"

Najlepszym rozwiązaniem na takie sygnały jest poświęcenie uwagi swojemu domowi bądź zamontowanie monitoringu. Włamywaczy bowiem nie brakuje, a ich sposoby stają się coraz bardziej kreatywne i nawet ominięcie ulotki pod naszymi drzwiami może skutkować nieprzyjemnym doświadczeniem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas
  2. Pracownik skupu złomu zauważył pod bramą dziwną rzecz. Przyjrzał się bliżej, pobladł i od razu wyciągnął telefon
  3. Bajecznie prosty przepis na idealny sernik bez pieczenia. Zachwyca orzechowym smakiem, doskonale sprawdzi się na świąteczny stół
  4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala  
  5. Następna DZIURA w zakazie handlu. Kolejna popularna sieć handlowa będzie sprzedawać w niedzielę

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News