Zostawił ładowarkę włączoną do prądu i wyszedł z domu. Najgorsza decyzja jego życia, skutki okazały się katastrofalne

Zostawił ładowarkę włączoną do prądu i wyszedł z domu. Najgorsza decyzja jego życia, skutki okazały się katastrofalne Źródło: Markus Winkler Unsplash.com

Dom tego mężczyzny nie należy do wyjątków i większość z nas postępuje zapewne tak samo jak on. Słysząc jego historię na pewno zmienicie swoje przyzwyczajenia, gdyż w tym przypadku zdecydowanie lepiej nauczyć się na czyiś błędach niż na własnych. Kiedy wychodził z domu nie odłączył ładowarki z gniazdka i skutki tego okazały się katastrofalne.

Dom znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie i chociaż efekty przyzwyczajenia, na jakie nie zwracał większej uwagi, okazały się katastrofalne, to mogło skończyć się o wiele gorzej. Warto wyciągnąć wnioski z tych doświadczeń, ponieważ to może się przydarzyć każdemu.

Zostawił ładowarkę włączoną do prądu i wyszedł z domu

Wychodząc z domu, nie spodziewał się, że kiedy wróci, to jedynie przypadek zadecyduje o tym, że wszystko co posiadał nie zamieni się w górę popiołu. Thomas Knutsson w momencie zapodziania swojej oryginalnej ładowarki postanowił kupić tańszy zamiennik i nie wiedział, że to jedna z gorszych decyzji, jakie może podjąć. Wiele osób ma w zwyczaju zostawianie ładowarki podłączonej do gniazdka - Thomas nie należał do wyjątków. Zużycie prądu przez to akcesorium jest tak małe, że nie robi większej różnicy w domowym budżecie, lecz może okazać się katastrofalne pod zupełnie innym względem. Pewnego razu gdy mężczyzna wrócił do mieszkania, zauważył niepokojącą rzecz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie spodziewał się takiego widoku

W domu, w miejscu gdzie leżała podłączona do prądu ładowarka do telefonu, zobaczył, że kabel nie wygląda normalnie. Ku jemu zaskoczeniu kabel zaczął się palić, a sama końcówka była wtopiona w podłogę. Nie było go zaledwie kilka godzin i gdyby wrócił nieco później, sprawy mogły wyglądać już zupełnie inaczej. Pożar mógł wybuchnąć zdecydowanie szybciej w momencie, gdyby podłączona ładowarka znajdowała się w okolicy czegoś łatwopalnego - na przykład pościeli. Prawdopodobnie wrócił do domu w ostatniej chwili, ale podobne przypadki nie są osamotnione.

Dzisiaj grzeje: 1. Podliczono głosy z 99% komisji. Kolejna zadziwiająca zmiana w wynikach wyborów, nie wszyscy są zadowoleni

2. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

Wiele pożarów domów wynika ze zwarcia

Według danych przytaczanych przez serwis Lolmania.pl ponad 10 proc. wszystkich pożarów, które wybuchają w naszych domach to efekty zwarcia instalacji elektrycznej. Wychodząc, zawsze pamiętajmy o odłączaniu urządzeń elektrycznych lub korzystajmy ze zbiorczej listwy, którą będziemy odłączać zasilanie, gdy nie będziemy korzystać z podpiętych do niej ładowarek. Nie bez znaczenia jest również korzystanie ze sprawdzonych i oryginalnych akcesoriów, ponieważ producent w takich przypadkach gwarantuje jakość półproduktów z jakich wykonany jest produkt.

Źródło: screenshot / lolmania.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamiast do lodówki lub zamrażarki, włóż koperek do słoika. Powód zachwyca, już nigdy nie zrobisz inaczej
  2. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  3. Często budzisz się między 3:00 a 5:00 rano? Jest ważny powód, pod żadnym pozorem nie można go ignorować
  4. Popularna sieć sklepów pilnie wycofuje swoje produkty. Lepiej ich nie jeść, w środku znajdują się okropne rzeczy
  5. Fatalne informacje z Łodzi, doszło do katastrofy ekologicznej. Niestety, do wody dostała się substancja podobna do ropy
  6. Porażająca agresja w jednym z autobusów. Pasażerowie bali się odezwać, przeżyli chwile grozy

Źródło: lolmania.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News