Tysiące Polaków ma urządzenia tej firmy w domu. Producent ostrzega, jedno z nich jest wyjątkowo niebezpieczne, grozi im pożar

Tysiące Polaków ma urządzenia tej firmy w domu. Producent ostrzega, jedno z nich jest wyjątkowo niebezpieczne, grozi im pożar Źródło: pixabay/bierfritze/

Dom tysięcy Polaków może spłonąć w jednej chwili, Producent znanego urządzenia bije na alarm ostrzegając, że produkt jest wadliwy i w każdym momencie może dojść do pożaru. Sytuacja jest naprawdę poważna.

Wyposażając dom w różnego rodzaju sprzęty elektroniczne, raczej niewiele osób zastanawia się, czy któryś z nich może okazać się z czasem niebezpieczny. W głowach każdego pojawia się wówczas jedynie myśl, by urządzenie było sprawne jak najdłużej, a reszta wydaje się nie mieć znaczenia. Tymczasem okazuje się, że nawet sprzęt, który był w użytku już od wielu miesięcy i dotychczas sprawdzał się perfekcyjnie, może mieć poważne wady.

Tysiące Polaków mogą mieć urządzenie tej firmy. Dom może spłonąć w jednej chwili, producent ostrzega przed niebezpieczeństwem 

Amerykańska firma Whirlpool wydała specjale ostrzeżenie skierowane do około 519 tysięcy klientów - właśnie tyle osób nabyło pralki marki Hotpoint i Indesit, które mają wadliwy system zamykania drzwiczek, w wyniku czego istnieje ryzyko przegrzania, przez co z kolei może dojść do spięcia, a nawet pożaru. Choć do zakupów tego sprzętu najczęściej dochodziło na rynku brytyjskim i irlandzkim, Polacy również są zagrożeni. Wielu konsumentów zakupowało pralkę na Wyspach, a jak podają media, mogą być ich nawet tysiące.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sytuacja jest naprawdę poważna, dlatego producent sugeruje tymczasowe wyłączenie urządzenia, a ostrzeżenie obejmuje te produkty, które zostały wyprodukowane w latach 2014 – 2018. Koncern przyznaje, że wie o 54 przypadkach pożarów, z czego 3 z pralek, które się zapaliły, były już naprawiane. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają

2. Porażająca tragedia w McDonald's, nie żyje dwoje pracowników. Nagła, okropna śmierć

Przedstawiciele firmy Whirlpool tłumaczą jednak, że nie każde z urządzeń musi być wadliwe, jednak dla bezpieczeństwa proszą o wyłączenie ich do stycznia oraz zgłoszenie do naprawy wraz z rozpoczęciem nowego roku. Z kolei osoby, które decydują się w dalszym ciągu korzystać z urządzenia, proszone są o nie rozgrzewanie wody do temperatury wyższej niż 20 C.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Lucyfer pokazał się w kościele w Magdalence. Proboszcz jest zdruzgotany, natychmiast napisał błagalne pismo
  4. Masz takie bombki? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, są warte więcej, niż myślisz
  5. Na jaw wyszła największa tajemnica "Kuchennych rewolucji". TVN będzie wściekły, nikt nie miał o tym wiedzieć

Źródło: popularne 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News