Niemal każdy ma ją w domu, ale mało kto zna jej fenomenalne właściwości. Przyda się zwłaszcza w sypialni

Niemal każdy ma ją w domu, ale mało kto zna jej fenomenalne właściwości. Przyda się zwłaszcza w sypialni Źródło: wikipedia Martin Olsson

Nasz dom powinien być miejscem, w którym odpoczywamy i czujemy się bezpiecznie. Dlatego to tak ważne, abyśmy otaczali się przedmiotami, które mają zbawienny wpływ na nasz nastrój i zdrowie. Pewna rzecz może zapewnić mnóstwo korzyści.

Każdy dom powinien być wyposażony w przedmioty, które poprawiają nasze samopoczucie. Zwłaszcza jeśli jesteśmy często narażeni na stres i prowadzimy bardzo intensywny, nieregularny tryb życia. Dlatego obecnie rośnie zainteresowanie filozofiami, które mogą znajdować swoje odzwierciedlenie w wystroju wnętrz. Często wspomina się pewną rzecz, która powinna znaleźć się w waszych sypialniach.

Bez względu na to, czy kierujecie się filozofią hygge, czy też wabi-sabi, w każdym wnętrzu powinny się znaleźć rośliny. Działają one przede wszystkim odprężająco, a ich żywe barwy poprawiają humor. Dlatego zwraca się także uwagę na to, aby były obecne nie tylko w domach, ale również w miejscach pracy. 

Rośliny, które ożywiają dom

Sansewieria to roślina mogąca odmienić każdy dom i życie mieszkających w nim osób. Jej lecznicze właściwości są doceniane przez mnóstwo osób w najróżniejszych państwach. Wężownica - tak również nazywana jest ta roślina - przemienia dwutlenek węgla w tlen oraz reguluje wilgotność i czystość powietrza. Właśnie dlatego powinna znaleźć się w waszych sypialniach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecnie każdy dom narażony jest na szkodliwe działanie urządzeń elektronicznych oraz wdzierający się z miasta smog. Sansewieria potrafi sobie z tym radzić. Nadmiar różnorodnych toksyn może przyprawiać nas o bezsenność i ból głowy. Nawet przesypiając nawet 8 czy 9 godzin, możemy czuć się wtedy nie dość wypoczęci. Na szczęście wężownica potrafi wchłaniać te szkodliwe substancje.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazdor disco polo jawnie namawia do łamania kwarantanny. Jego słowa oburzyły tysiące internautów

2. Ginekolog zdradza najczęstszy błąd swoich pacjentek. Rzadko która kobieta zwraca na niego uwagę

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że wężownicę można z powodzeniem hodować w domu. Ta roślina nie ma dużych wymagań i w dodatku potrafi żyć bardzo długo. Dobrze czuje się zarówno w cieniu, jak i słonecznym miejscu. Nie potrzebuje też dużo wody, dlatego pamiętajcie, by nie podlewać jej zbyt często. Część ekspertów NASA twierdzi nawet, że wężownica to najlepszy naturalny producent tlenu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy stanu przedzawałowego. Każdy powinien je znać
  2. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców
  3. Husky zakradł się do łóżka dziecka. Chwilę potem stała się niesamowita rzecz, nagranie pokochały miliony internautów
  4. 45 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Najgorsza sytuacja w kilku województwach
  5. Córka Zbigniewa Wodeckiego w końcu przerwała milczenie. Ujawniła długo skrywany sekret
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News