Panie domu popełniają poważny błąd. Nie można stawiać popularnej rośliny na parapecie, skutki mogą być fatalne

Panie domu popełniają poważny błąd. Nie można stawiać popularnej rośliny na parapecie, skutki mogą być fatalne Źródło: youtube ogród na co dzień

Dom to miejsce, które jest naszym azylem, który po całym dniu aktywności gwarantuje na spokój i odpoczynek. Nic więc dziwnego, że dbamy o to by to miejsce jak najbardziej przyjemne. Osiągnięcie tego celu gwarantuje wypełnienie pomieszczeń roślinami, jednak ogromna ilość ludzi popełnia poważny błąd względem popularnej ostatnio rośliny.

Dom pełen zieleni to świetne miejsce do odpoczynku, a duża ilość kwiatów doniczkowych ma także wartości pro zdrowotne. Wiele gatunków oczyszcza nasze powietrze gwarantując jego lepszą jakość co przy obecnych problemach ze smogiem jest bardzo wartościowe.

Dom pełen kwiatów uspokaja

Dom i jego wyposażenie to jeden z niesłabnących trendów ostatnich lat. Instagramowe konta prezentujące wnętrzarskie inspiracje są śledzone przez wiele osób. Ciągle wprowadzamy do swoich mieszkań coraz to nowsze rozwiązania, jednak trend na wypełnienie pokoi zielonymi kwiatami doniczkowymi jest chyba najpopularniejszym z nich wszystkich. Dom, który pełen jest zieleni uspokaja i jest przytulniejszy, są to potwierdzone fakty. Na fali popularności od kilku sezonów znajduje się przede wszystkim jedna roślina - monstera. To właśnie w stosunku do niej wiele osób popełnia poważny błąd. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To gdzie ją postawisz zdecyduje o tym jak będzie wyglądać

Każdy z kwiatów w naszym domu ma różne potrzeby. I nie chodzi tu tylko o to jak często będziesz je podlewać. Równie ważne jest to gdzie go postawisz i jak wiele słońca do niego trafi. Rośliny dzielą się na trzy typy, te które potrzebują dużo słońca, te które potrzebują go w ilości umiarkowanej oraz te, dla których światło nie jest koniecznością ze względu na środowisko naturalne, z którego pochodzą. Częstym błędem jest zaliczanie monstery do pierwszej grupy, w momencie kiedy jest ona rośliną świetnie radzącą sobie bez promieni słonecznych. Jeśli masz ją na parapecie to śmiało możesz ją stamtąd zabrać.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało najgorsze wiadomości z samego rana. Kolejna młoda kobieta nie żyje

2. Sklep wymyślił, jak uniknąć osób kupujących na zapas. Wystarczy jedna kartka

Postaw ją w kąt

Monstera bardzo dobrze czuje się w kątach, gdzie nie dociera zbyt dużo światła. Nie znosi ona silnego nasłonecznienia, szczególnie w okresie letnim. Powoduje ono przypalanie się monstery i chociaż większa ilość światła zagwarantuje nam mocniej postrzępione liście, to ostatecznie możemy zaobserwować, że blaszka stanie się wyblakła z jakby wypalonymi otworami. Większość roślin preferuje aby światło słoneczne docierało do nich rozproszone, a nie bezpośrednio. Pamiętaj o dbaniu o swoje kwiaty i czym prędzej zabierz swoją monsterę z parapetu jeśli okno wychodzi na stronę południową!

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici
  3. Ogłoszono zagrożenie dla życia i zdrowia, alarm dla całej Polski. Sytuacja jest fatalna
  4. Niespodziewana śmierć najbliższej osoby spadła na gwiazdę TVP jak grom z jasnego nieba. Ogromna tragedia, mało kto by sobie poradził
  5. Martyna Wojciechowska i jej partner mają wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów. Długo czekali, w końcu się udało

Źródło: Deccoria

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News