Wrzuciła popularny środek do pralki razem z pożółkłymi firankami. Efekt jak z reklamy, nigdy nie były tak białe

Wrzuciła popularny środek do pralki razem z pożółkłymi firankami. Efekt jak z reklamy, nigdy nie były tak białe Źródło: Pixabay.com

Dom na święta Bożego Narodzenia musi błyszczeć! Przynajmniej z takiego założenia wychodzą gospodynie domowe, które chcą, by w tym wyjątkowym czasie wszystko było dopięte na ostatni guzik, a rodzina i goście mogli cieszyć się smacznymi posiłkami w idealnych - a więc również czystych - warunkach. Firanki często są problematyczne w utrzymaniu czystości, ale jest pewien domowy sposób, który pomoże pozbyć się z nich wszelkiego brudu i pożółknień.

Dom musi być utrzymany w idealnej czystości - szczególnie w okresie świątecznym. I chociaż dobre panie - i panowie - domu regularnie dbają o czystość miejsca, w którym żyją, o tyle jest kilka elementów, które czyści się bardzo rzadko, zazwyczaj tylko na specjalne okazje. Zanim jednak do nich dojdzie, zdążą się one bardzo zabrudzić. W przypadku firanek jest to szczególnie widoczne w formie odbarwień i żółtych zabarwień. Na szczęście jest domowy sposób, który powinien pomóc poradzić sobie z niesfornymi firankami.

Dom musi lśnić na święta

Firanki żółkną i szarzeją z powodu wielu różnych czynników: promieni słonecznych, smogu, dymu papierosowego i innych zanieczyszczeń dostających się do domu z zewnątrz. Można pomyśleć, że jedynym bezpiecznym sposobem, by zachowały śnieżną biel, jest trzymanie ich w szafie i wyciągnięcie przed samymi świętami, ale w tym przypadku też można się oszukać: długotrwałe przebywanie w zamkniętych i niewentylowanych pomieszczeniach również sprawia, że na firankach mogą pojawić się żółte zacieki.

Na rynku jest wiele wybielaczy i odplamiaczy, które poradzą sobie z brudnymi firankami, ale jeśli akurat nie mamy ich pod ręką lub nie chcemy prać ich w środkach chemicznych, którymi produkty ze sklepowych półek niewątpliwie są, to możemy skorzystać z poniższych, domowych sposobów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Domowe sposoby na czyste firanki

Naturalnym zamiennikiem dla chemicznych wybielaczy jest sok z cytryny. Firanki namaczamy w ciepłej wodzie z sokiem z jednej cytryny, a po kilku godzinach pierzemy je w pralce. Na tej samej zasadzie zadziała sól, tej jednak używamy 1,2 łyżki na 1 litr wody.

Jeśli nie mamy czasu lub ochoty na moczenie firanek, możemy skruszyć kilka tabletek aspiryny i dodać je do bębna pralki. Plamy nie mają szans! Podobnie zadziała szklanka octu, która przy okazji również usztywni tekstylia, co ułatwi późniejsze prasowanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekły intymne informacje o Michale Szpaku. Fani już nigdy nie spojrzą na piosenkarza tak samo
2. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową

Ostatnim domowym sposobem jest wykorzystanie skorupek jaj. Umyte i wysuszone należy umieścić w woreczku lnianym, a później w pralce. To również pozwoli nam pożegnać żółte plamy i cieszyć się śnieżną bielą firanek w mieszkaniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polacy nie mają pojęcia, po co jest dziura w zatyczce od długopisu. Prawdziwy powód może uratować Ci życie!
  4. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

źródło: Deccoria

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News