Wbiła plastikową słomkę w doniczkę, efekt przerósł oczekiwania. Genialny trik

Wbiła plastikową słomkę w doniczkę, efekt przerósł oczekiwania. Genialny trik Źródło: publicdomainpictures.net Circe Denyer

Dom pełen zapachu ziół, kwiatów i świeżych warzyw to taki, w którym wszyscy czują się dobrze. Najlepsi specjaliści stosują w tym celu proste triki, które każdy może powtórzyć później w swoim "czterech ścianach". Jednym z nich jest wykorzystanie plastikowej słomki, która może zdziałać prawdziwe cuda.

Wydaje się, że każdy lubi, kiedy jego dom jest zadbany. To samo tyczy się ogrodu, który nie tylko gwarantuje nam świeże warzywa i owoce, ale także wprowadza do naszego życia odrobinę spokoju. Dzisiaj, wszystkim entuzjastom swoich małych upraw polecamy porady, znajdujące się na blogu "Helena’s Home & Garden".

Masz dom z ogródkiem? Prosty trik umożliwi ci lepsze dbanie o rośliny

Helena, która jest specjalistką od ogrodów ma wiele pomysłów, dzięki którym z pozoru nieprzydatne już przedmioty zyskują drugą szansę. Jednym z nich jest ponowne używanie plastikowych słomek, które pomagają sadzonkom pomidorów.

- Zwykle jako podpór w uprawie pomidorów, zamiast patyków do kwiatów używam słomek. Łatwiej się je czyści niż patyczki. Układam też doniczki na plastikowej tacy, takiej, którą dostaje się na przykład przy zakupie mięsa. Wykorzystuję je też nakładając na doniczki, dzięki temu tworzę coś w rodzaju szklarni - czytamy na blogu Heleny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Takie wykorzystanie słomek pozwoli na podarowanie im drugiego życia, a nie tylko przyczynianie się do nadprodukcji plastikowych odpadów. Ekspertka podkreśla również, że bardzo ważne jest dobranie optymalnie nasłonecznionego miejsca, oraz przygotowanie ziemi pod naszą uprawę. Jednak nie musi to oznaczać przekopywania trawnika. W tym celu, Helena spieszy z kolejną, nieoczywistą poradą.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki smutek w domu Marty Kaczyńskiej. Zwłaszcza córka bardzo przeżywa pożegnanie, został jej tylko jeden koń

2. Nie tylko za truskawki zapłacimy więcej niż zwykle. Cena czereśni przyprawia o zawroty głowy, musieliśmy spojrzeć dwa razy

- Jeśli chcesz uniknąć kopania, możesz rozłożyć na trawniku gazety i bezpośrednio na nie położyć nawóz i glebę - czytamy na jej blogu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy mogące świadczyć o nowotworze. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Media przekazały tragiczne informacje. Nie żyje piłkarski medalista olimpijski, wielka strata
  3. Wiadomo, jaki był sekret figury księżnej Diany. Stosowała dietę, kucharz wszystko ujawnił
  4. Pielęgniarka cały dzień chodziła w maseczce i ignorowała ból. Niedługo potem sama trafiła na ostry dyżur
  5. Władysław Hańcza zostawił żonę z niebywałego powodu. Najbardziej jednak dziwi, co miał zrobić potem
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News