Właściciele domów jednorodzinnych przecierają oczy ze zdumienia. Mogą dostać nawet 100 tysięcy złotych

Właściciele domów jednorodzinnych przecierają oczy ze zdumienia. Mogą dostać nawet 100 tysięcy złotych Źródło: Pixabay/gosiak1980

Posiadasz dom? Możesz sporo zaoszczędzić. Nowe zmiany w prawie skarbowym mogą wywołać niemały szok. Właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać nawet 100 tysięcy złotych.

Dom to bez wątpienia duży komfort. Okazuje się, że teraz może być on jeszcze większy. Posiadacze tych nieruchomości mogą zyskać nawet 100 tysięcy złotych. Informacje są naprawdę szokujące.

Nowe zmiany w skarbówce 

Dom to marzenie wielu z nas. Z jego posiadaniem wiąże się spokój i więcej miejsca niż w standardowym mieszkaniu. Plusów jakie niesie ze sobą dom, będzie teraz jeszcze więcej. Wszystko dzięki zmianom wprowadzonym przez skarbówkę. Dzięki nim można naprawdę sporo zaoszczędzić. Kto wie, może te zmiany dotyczą również Ciebie?

W 2020 roku przy rozliczaniu PIT można skorzystać z wielu ulg. Ulga na dzieci, ulga dla młodych, ulga na internet, ulga na cele rehabilitacyjne czy ulga z tytułu umowy aktywizacyjnej to tylko kilka z nich. Najbardziej interesującą jest ta dotycząca termomodernizacji, którą przeprowadziliśmy w swoim. Z czym się ona wiąże? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dom po modernizacji i ulgi z tego wynikające

Wiele osób posiadających dom dokonuje w nim regularnych modernizacji. Niektóre mają na celu poprawienie komfortu, innych wymaga prawo. Nie inaczej jest w przypadku modernizacji systemów ogrzewania. W tym roku dzięki nim można zaoszczędzić naprawdę dużą kwotę.

Jeden podatnik w ciągu roku może odliczyć od podatku aż 53 tysiące złotych. W przypadku małżeństwa kwota może być dwa razy wyższa. Taki jest maksymalny limit wydatków na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. W związku z tym podatek roczny można obniżyć o naprawdę dużą kwotę.

Termomodernizacja jest rozumiana jako ulepszenie. Przy zakupach wpływających na obniżenie zapotrzebowania na energię w domu lub zmniejszenie strat energetycznych można odliczyć je od podatku. Zaliczyć do nich można: nowy piec gazowy, materiały budowlane do instalacji grzewczej, wodnej i eklektycznej, przyłącza, pompy ciepła, kolektory słoneczne. Dotyczy to również okien, bram garażowych oraz wentylacji. Oprócz sprzętów, w jakie wyposażymy swój dom, odliczeniu podlegają usługi z tym związane. Na wszystko należy posiadać faktury VAT. Jest jednak kilka ważnych warunków, których trzeba przestrzegać.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła najgorsza wiadomość. Tysiące osób w żałobie po nagłej, tragicznej śmierci
2. Kinga Rusin pozywa TVP. Padły mocne słowa, odszkodowanie chce przeznaczyć na onkologię

Najważniejsze jest to, że ulga dotyczy tylko posiadaczy domów. W związku z tym modernizacje w mieszkaniach czy kamienicach nie są brane pod uwagę. Całe przedsięwzięcie musi być zakończone w okresie trzech lat, są one liczone od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Istotne jest również to, że odpis podatku nie może przekroczyć rocznych przychodów. Odliczeniu nie podlegają również inwestycje całkowicie sfinansowane z dotacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sygnały wysyłane przez naszą wątrobę, gdy ma już dosyć. Dostrzeżesz je gołym okiem
  2. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń
  3. Umierający dziadek miał tylko jedno marzenie. Niewiarygodne, co zrobiła wnuczka, żeby je spełnić
  4. TVP wyrzuciło ją z hukiem. Gdy podali nazwisko osoby, która ją zastąpi, Kurdej-Szatan natychmiast musiała zareagować
  5. Samotna matka nagle usiadła na środku sklepu i zaczęła karmić dziecko piersią. Podała powód, przez który oniemieliśmy
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: MoneyPL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News