Doktor Grzesiowski nie ma dobrych informacji. Chodzi o wzrost zakażeń w Polsce

Doktor Grzesiowski nie ma dobrych informacji. Chodzi o wzrost zakażeń w Polsce Źródło: youtube.com Gazeta.pl

Doktor Paweł Grzesiowski postanowił skomentować wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Nie da się ukryć, że w ostatnich dniach statystyki dobowe wzrastają. Ekspert postanowił więc oficjalnie odnieść się do tej kwestii.

Doktor Paweł Grzesiowski, immunolog, pediatra i ekspert profilaktyki zakażeń ze Szkoły Zdrowia Publicznego, zdecydował się zabrać głos w sprawie obecnej sytuacji epidemicznej. Rząd wprowadził właśnie czwarty etap odmrażania gospodarki, uwzględniający otwarcie większość miejsc rozrywkowych, dlatego znów narosły obawy o możliwą drugą falę zachorowań. Co na ten temat uważa doktor Grzesiowski? Czy druga fala właśnie się rozpoczyna? Z jego ust padły niepokojące słowa. 

Doktor Paweł Grzesiowski o wzroście zakażeń w Polsce. Nie ma dobrych wieści 

W minioną sobotę (6 czerwca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało za pośrednictwem swojego Twittera o łącznej liczbie 576 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. To największy dobowy wzrost od początku epidemii, co oznacza, że nawet w marcu, gdzie pandemia zdawała się najsilniejsza, nie było aż tak źle. Jak czytamy na łamach Wirtualnej Polski, sprawę postanowił skomentować doktor Paweł Grzesiowski, podkreślając, że "obecnie sytuacja jest niewiele lepsza niż w marcu". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dodał również, że w jego opinii, tak nagły wzrost zakażeń wiąże się z nowymi ogniskami, m.in. na Śląsku i w woj. łódzkim. Choć zaznaczył, że na podstawie dobowych danych nie powinniśmy wyciągać daleko idących wniosków zwrócił uwagę, że w ostatnich tygodniach średnie tygodniowe liczby nowych zakażeń są wyższe niż wcześniej.

- Są to niepokojące dane, które mogą wskazywać na to, że epidemia się nie cofa, a przeciwnie - narasta. Obecnie mamy sytuację niewiele lepszą niż w marcu - stwierdził dr Paweł Grzesiowski - mówił cytowany przez WP doktor Paweł Grzesiowski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rozstrzygnął się los emerytów, już wszystko wiadomo. Niezwykle ważna deklaracja premiera 

2. Przez 5 dni piła sok z selera. Efekty okazały się zaskakujące

- Ludzie uznali, że COVID-u już nie ma. Spędzają czas w kawiarniach i restauracjach i nikt już sobie nie zawraca głowy zabezpieczeniami - mówił Grzesiowski, podkreślając, że wciąż dużo powinno mówić się o ryzyku wzrostu zachorowań. Społeczeństwo musi przestrzegać zasad bezpieczeństwa i nie zapominać o epidemii, bo w innym przypadku, w kolejnych dniach i tygodniach, zaobserwujemy drastyczny przyrost zachorowań. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  2. Borussia Dortmund - Hertha Berlin. Łukasz Piszczek górą w polskim meczu Bundesligi, zadecydowała jedna bramka (WIDEO)
  3. Pamiętacie Wójtową z serialu "Ranczo"? Wyciekły jej nowe zdjęcia, można zdębieć patrząc, jak teraz wygląda
  4. Kolejne ognisko wirusa w Polsce. Bilans dobowy w jednym miejscu przytłacza, nie jest dobrze
  5. Krzysztof Jackowski zdradził największy sekret swojej o 19 lat młodszej żony. Wielu przeciera oczy ze zdumienia
  6. Pascal Brodnicki stracił ukochaną osobę. Jego pożegnanie wywołuje morze łez

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News