Abp Dzięga do Polaków: Nie uczcie dzieci o dojrzewaniu i przeciwdziałaniu przemocy

Abp Dzięga do Polaków: Nie uczcie dzieci o dojrzewaniu i przeciwdziałaniu przemocy Źródło: Wikimedia Commons/Redaktor01

Dojrzewanie to trudny okres, nie tylko dla dzieci ale i dla ich rodziców. Dlatego też powinna być prowadzona odpowiednia edukacja w tym zakresie. Okazuje się, że jeden z arcybiskupów chciałby zakazać takich praktyk.

Dojrzewanie przebiegające bez odpowiedniej edukacji, może prowadzić do fatalnych skutków. Niejednokrotnie niedostatki w nauczaniu, kończyły się nastoletnimi ciążami. Szkoły coraz częściej zabiegają o naukę w tym zakresie, w celu poprawienia sytuacji. Tymczasem arcybiskup w swoim oświadczeniu zamieścił naukę o dojrzewaniu na listę "rzeczy zakazanych".

Dokument dla księży z niepokojącym aneksem dla rodziców

Wszystko zaczęło się od opublikowanego pod koniec czerwca na stronie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej instrukcjom dla księży, służącym unikaniu nadużyć seksualnych. Choć niektórzy oburzali się, że były tam napisane rzeczy "oczywiste" to w jego treści nie znalazło się nic co budziłoby zastrzeżenia. Wprowadzono kilka zasad dla księży, takich jak zakaz zapraszania niepełnoletnich osób pojedynczo na plebanie, czy obowiązek informowania rodziców o spotkaniu grupy dzieci z księdzem.

Jednak uwagę przyciąga aneks, zamieszczony na końcu dokumentu. Zatytułowano go "Oświadczenie rodzica w sprawie tzw. edukacji seksualnej". Przeznaczone jest do rodziców, którzy po podpisaniu go, mogą je zostawić w szkole, do której uczęszczają ich pociechy. Od dawna wiadomo, że kościołowi nie jest po drodze z ideologią LGBT - jednak nie na tym kończy się zatrważająca lista rzeczy, które mają rzekomo deprawować młodzież.

Dojrzewanie i przeciwdziałanie przemocy na czarnej liście arcybiskupa

Okazało się, że poza niezgodną z linią kościoła edukacją o osobach LGBT, na "czarnej liście" znalazło się kilka z pozoru niepozornych praktyk. Arcybiskup Dzięga, który jest autorem dokumentu, zamieścił tam takie rzeczy jak: edukację seksualną, antykoncepcje, profilaktykę chorób wenerycznych, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy oraz homofobii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czyżby dojrzewanie było niezgodne z nauką kościoła? Oburza również sprzeciw wobec przeciwdziałania przemocy, która jest nieakceptowalna zarówno w społeczeństwie, jak i w katolicyzmie. Ponadto treści zawarte w aneksie są niezgodne z obecnym Katechizmem Kościoła Katolickiego (KKK), który zaznacza, że powinno unikać się "niesłusznej dyskryminacji".

- Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. [...] Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji - głosi 2358 punkt KKK.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Tragiczne informacje TVP z południa Polski. Potwierdzono ofiarę śmiertelną po wstrząsie w kopalni, wprowadzono trzydniową żałobę
  4. Marlena straciła męża przez raka. Gdy przyszła na jego pogrzeb usłyszała od teściowej najbardziej bolesne słowa
  5. Słowa prawnika matki śp. Kristiny rozrywają serca. Osobisty dramat zmienił jego podejście do mordercy
  6. Kolejny kryzys w rodzinie królewskiej? Książę Harry publicznie zignorował Meghan, wszystko widać na nagraniu

Źródło: Oko.press

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News