Główny as w rękawie opozycji właśnie uległ przeterminowaniu. Po trzecim dniu negocjacji PiS-owi udało się zyskać sprzymierzeńca. Teraz legalnie przepchną ustawę.

Według najnowszych informacji z sejmu oraz członków klubu PiS – kompromis Pałacu Prezydenckiego z PiS w sprawie ustaw sądowych został „w zasadzie osiągnięty”.

Do rozmów nad prezydenckim projektem ustaw o SN i KRS spotkał się dziś Paweł Mucha, pełniący funkcję Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP oraz Stanisław Piotrowicz. Według informacji 300POLITYKI zostało osiągnięte porozumienie. Jak wynika z relacji członków PiS – istnieje zielone światło oraz bardzo duże prawdopodobieństwo, że projekty prezydenckie zostaną poddane rozpatrzeniu na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się 22-24 listopada 2017 r.

Informacje o ugodzie potwierdził sam reprezentant PiS-u w negocjacjach z Pałacem Prezydenckim – Stanisław Piotrowicz:

– Rzeczywiście, po trzecim dniu negocjacji, wypracowaliśmy porozumienie na tyle, że będzie możliwe rozpoczęcie prac w parlamencie na najbliższym posiedzeniu. Jest zgoda żeby zachować warunki brzegowe, o których mówił pan prezydent: wybór 3/5 i zagwarantowanie opozycji prawa wyboru do KRS, żeby nie był to wybór jednoklubowy. W przypadku, gdyby nie było takiej możliwości przez 3/5, to druga tura miałaby miejsce bezwzględną większością. Przy dobrej woli opozycji kandydaci- sędziowie zgłoszeni przez opozycję mieliby zagwarantowaną reprezentację w KRS – powiedział Piotrowicz.

Źródło: 300POLITYKA

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

...

Zobacz również