2400 złotych "na głowę". Spełnisz jeden warunek i dostaniesz pieniądze

2400 złotych "na głowę". Spełnisz jeden warunek i dostaniesz pieniądze Źródło: BeatriceBB/Pixabay

Dodatek solidarnościowy może wynieść aż 2400 złotych. Osoby, które chcą się o niego ubiegać, muszą spełniać jeden warunek. Podpowiadamy, jak otrzymać dodatkowe pieniądze.

Dodatek solidarnościowy za lipiec i sierpień wynosi łącznie 2800 złotych i wciąż jest czas, by zgłosić się o przyznanie dodatkowych pieniędzy. Kto może ubiegać się o dodatkowe fundusze i jak może to zrobić? 

Dodatek solidarnościowy - dla kogo?

Dodatek solidarnościowy przeznaczony jest dla osób, które po 15 marca bieżącego roku straciły pracę w związku z pandemią koronawirusa. Dotyczy to również osób, z którymi rozwiązana została umowa za wypowiedzeniem lub gdy po tej dacie wygasła umowa o pracę na czas określony. Jedynym warunkiem, jaki należy spełniać, by ubiegać się o dodatkowe pieniądze, jest podleganie ubezpieczeniu społecznemu z tytułu umowy o pracę przez co najmniej 60 dni w 2020 roku.

Z dodatku solidarnościowego skorzystać mogą także osoby bezrobotne, zarejestrowane w urzędzie pracy. Jednocześnie należy pamiętać, że wypłata dodatku, oznaczać będzie zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych, a także stypendium na szkolenia. Każda osoba, jest która zarejestrowana jako bezrobotna, a zostanie przyznany jej dodatek solidarnościowy, niezwłocznie powinna poinformować o tym Urząd Pracy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dodatek solidarnościowy - jak się o niego ubiegać i kiedy zostanie wypłacony?

Jedyną metodą, by ubiegać się o dodatek solidarnościowy, jest złożenie wniosku online na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Składanie wniosków ma ułatwić i przyspieszyć wypłaty dla wszystkich, którym zostaną one przyznane. Termin na składanie wniosków mija 31 sierpnia. Jest to ostatnia możliwość, by otrzymać dodatkowe pieniądze. 

Dzisiaj grzeje: 1. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj

2. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny apel. Chodzi o ludzkie życie

Wszelkie informacje na temat przyznania bądź odmowy uzyskać będzie można na portalu PUE ZUS. Każdy pozytywnie rozpatrzony wniosek oznacza, że w ciągu 7 dni na koncie powinny pojawić się pieniądze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferę
  2. Wielki wyczyn młodego sportowca. Zauważył pożar i uratował małe dziecko, wszystko nagrała kamera (WIDEO)
  3. Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Bardzo złe wiadomości dla milionów Polaków
  4. Wielka awantura, Anna Mucha wpadła w szał. Posypały się srogie przekleństwa
  5. 2400 złotych "na głowę". Spełnisz jeden warunek i dostaniesz pieniądze
  6. Znaleziono dryfującą łódź z 4-latkiem na pokładzie. Jego mama, znana aktorka została uznana za zmarłą, są zeznania chłopca

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News