Dodatek mieszkaniowy
pixnio.com Bicanski CC0
Klaudia Bochenek - 27 Maja 2020

Setki tysięcy Polaków będą mogły skorzystać. Wiadomo już, kto dostanie dopłatę

Dodatek mieszkaniowy dla setek tysięcy Polaków, będą mogli skorzystać, jeśli spełnią kilka ważnych warunków. Wszystko w ramach tarczy antykryzysowej, rząd pracuje nad kolejnymi przepisami, aby odciążyć tych, którzy nie dają rady podczas epidemii.

Na dodatek mieszkaniowy czekali wszyscy - wiele osób ma problemy z terminową zapłatą czynszu lub zwyczajnie nie ma pieniędzy. Wiadomo, kto będzie mógł z niego skorzystać.

Niektórym będzie lżej. Dodatek mieszkaniowy w nowej tarczy antykryzysowej 4.0

Rząd pracuje nad dodatkiem mieszkaniowym. Oznacza to, że będzie łatwiej otrzymać dopłatę. Pieniądze będą należeć się tym Polakom, którzy podczas trwania epidemii stracili pracę i przez to mają problemy, aby w terminie regulować zapłatę czynszu. Co więcej, taki dodatek mieszkaniowy będzie mógł zostać wypłacony "do tyłu" za poprzednie miesiące.

Paulina Kosiniak-Kamysz ciążaPrzepiękna żona Kosiniaka-Kamysza potwierdziła cudowną nowinę. Z całego serca gratulujemyCzytaj dalej

Jeśli przykładowo złożymy odpowiedni wniosek w czerwcu lub w lipcu, a pracę straciliśmy wcześniej, to przysługująca kwota zostanie wypłacona za marzec, kwiecień i/lub maj. Warto pamiętać, że dodatkiem mieszkaniowym zajmują się urzędy gmin, a świadczenie będzie przyznawane tylko rodzinom, w których dochody na głowę nie przekraczają 1500 zł lub osobom samotnym, które zarabiają nie więcej niż 2100 zł. Wiadomo, że dodatek będzie wynosić ok. 200 zł miesięcznie i nie będzie wypłacany bezpośrednio lokatorowi. Pieniądze będą przelewane przez pół roku na konto zarządcy mieszkania, który odpowiednio zmniejszy czynsz najemcy.

Co z rachunkami?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małgorzata Rozenek podzieliła się wzruszającymi słowamiCała prawda wyszła na jaw. Rozenek i Lewandowska nie mogły powstrzymać łez, nikt wcześniej nie wiedziałCzytaj dalej

Jeśli chodzi o prąd, gaz i ogrzewanie, to usługodawca nie będzie mógł odciąć usługobiorców od dostaw. Te osoby, które na tę chwilę nie są w stanie terminowo płacić rachunków, nie muszą się martwić, że zostaną odcięci od przysłowiowego "świata". Usługodawcy nie odetną też dostaw do firm, które musiały wstrzymać prowadzenie działalności w czasie epidemii.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd znosi kolejne ograniczenia, Polacy bardzo czekali na tę wiadomość. Padła konkretna data
2. Polacy masowo dostają identycznego SMS-a. Musisz uważać, trzeba go natychmiast usunąć

Wcześniej pisaliśmy o zmianach w tarczy antykryzysowej 4.0. Pojawiło się więcej informacji odnośnie osób, które nie dają rady spłacać rat. Będą mogły odroczyć taką spłatę na 3 miesiące, nie będą musiały martwić się ani o część kapitałową, ani o odsetkową. Trzeba będzie jednak płacić ubezpieczenie. Jeśli posiadamy kilka kredytów, tylko jeden będzie mógł zostać odroczony. Banki obiecują, że rata ani odsetki nie wzrosną. Warto pamiętać, że jeśli do spłaty zobowiązania pozostało jedynie kilka miesięcy, instytucja może odmówić wakacji kredytowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus wykryty w przedszkolu. 15 osób wraz z rodzinami poddane kwarantannie
  2. Nie żyje 21-letni piłkarz słynnego klubu. Zmarł nagle, nikt nie spodziewał się tragedii
  3. Rodzina umieściła na nagrobku bliskich skandaliczny napis. Nie mieści się w głowie, jak mogli
  4. Samotna mama przygarnia porzucone dziecko. Niedługo potem na jaw wychodzi niebywała prawda
  5. Jolanta Kwaśniewska po latach ujawniła okropną prawdę. Polacy nie mieli pojęcia, co przeżywała
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Niewiarygodne jak jej syn został potraktowany w szkoleMama niespodziewanie odwiedziła syna w szkole. Zobaczyła, co mu zrobił nauczyciel i natychmiast wyciągnęła telefonCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News