Dodatek mieszkaniowy
pixabay.com gosiak1980
Konrad Karpiuk - 23 Maja 2020

Polacy mają dostać nawet 1500 miesięcznie przez pół roku. Wiadomo, komu będą należały się pieniądze

Rząd zapowiedział spory dodatek mieszkaniowy, który ma zostać wprowadzony z powodu koronawirusa. Wśród nich znalazło się wiele przepisów, które znacznie ułatwią życie wynajmujących, oraz dodatek wysokości aż 1500 zł, ale tylko przez określony czas. Eksperci dokładniej przyjrzeli się tematowi dotyczącemu dodatków mieszkaniowych.

Dodatek mieszkaniowy w Polsce jest uważany za jeden z najniższych, w niedawnym badaniu wykazano, że Polska znajduje się na 25 miejscu w rankingu 31 państw. Oczywiście analiza dotyczyła wysokości dodatków mieszkaniowych, w Polsce państwo przeznacza na nie 0,04% PKB. Do tej pory ich przeciętna wysokość wynosiła około 200 zł miesięcznie, pobieranych przez w przybliżeniu 250 000 gospodarstw domowych.

Dodatek mieszkaniowy wysokości 1500 zł

Z powodu koronawirusa, rząd podjął działania na rzecz lokatorów. Jednym z nich są automatyczne przedłużenia umów najmu do 30 czerwca 2020 i zakaz wypowiadania ich przed końcem bieżącego kwartału. Ministerstwo Rozwoju zapowiedziało zwiększenie wsparcie nie tylko TBS-ów, ale także najemców.

Pytanie na śniadanie awanturaAwantura w ”Pytaniu na śniadanie”. Gość zaczął krzyczeć, widzowie przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Według informacji ministerstwa, przez pół roku dodatek mieszkaniowy może wynosić nawet 1500 złotych. Otrzymają go oczywiście osoby, które będą wynajmowały mieszkania i nie przekroczą danego progu dochodów określonego w ustawie. Dla wielu osób to powód do radości, ale jak zwracają uwagę eksperci, niekoniecznie jest się z czego cieszyć. Efekty takiej polityki rządu mogą sprawić, że na dłuższą metę więcej stracimy, niż zyskamy.

Eksperci na temat dodatku mieszkaniowego. Mają spore obawy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta ważyła 300 kgWszyscy wytykali ją palcami, ważyła niemalże 300 kilo. Dzisiaj zazdroszczą jej wyglądu, co za pięknośćCzytaj dalej

Jak zauważają eksperci, obecne przepisy w Polsce sprzyjają lokatorom. Zapowiada się, że kryzys w Polsce będzie miał raczej łagodny przebieg. Ponadto do końca czerwca nie można wypowiadać umów, a niezależnie od prawa związanego z koronawirusem, eksmisja może nastąpić dopiero po 5 miesiącach zaległości z czynszem.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
2. Radosna nowina w pałacu prezydenckim. Chodzi o Kingę Dudę, gratulacje

Problem polega na tym, że dodatki mieszkaniowe będą finansowane z długu państwa. Komisja Europejska przewiduje deficyt budżetowy w Polsce wysokości 9,5% PKB. Pod koniec 2020 roku deficyt sektora publicznego może wynieść nawet 58,5%. Wraz z zapowiadanymi podwyżkami zasiłków bezrobotnych, efekty mogą być fatalne dla sytuacji finansowej Polski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? PiS zwołuje specjalny kongres
  2. Dzięki Robertowi Lewandowskiemu Bayern może przejść do historii. Kibice czekają na to 48 lat
  3. O jej romansie nikt nie wiedział, Grażyna Torbicka uwiodła prawdziwą legendę. Relację zakończył fatalny wypadek
  4. Kotek wygląda zza kwiatów. Tylko prawdziwi geniusze potrafią wskazać jego pyszczek, wielu się poddało
  5. Minister Edukacji powiedział, jak może wyglądać przyszły rok szkolny. Rodzice i uczniowie nie będą zadowoleni
  6. Dostaniesz kosmiczne pieniądze za 1 dzień pracy. Ogromna dniówka za zbieranie jagód i innych sezonowych owoców

Zdrowy sen pozycja spaniaJaką pozycję przyjmujesz do spania? Niezwykle ważna rzecz, zdradza najważniejszą prawdę o tobieCzytaj dalej

Źródło: Money PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News