Doda po filmie Sekielskich: "To nie księża są pedofilami, tylko pedofile księżmi"

Doda po filmie Sekielskich: "To nie księża są pedofilami, tylko pedofile księżmi" Źródło: Screenshot z youtube.com/Plejada

Doda postanowiła podzielić się swoją opinią w sprawie głośnej publikacji "Tylko nie mów nikomu", która wstrząsnęła polskim Kościołem. Fani są pod wrażeniem, bowiem gwiazda zachowała obiektywizm pomimo swojej głębokiej wiary.

Doda znana jest z tego, że nie oszczędza w słowach, gdy mówi o sprawach ważnych, które nie są jej emocjonalnie obojętne. Jako osoba wierząca postanowiła ostatnio szczerze wypowiedzieć się na temat głośnego filmu w reż. braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu". W kilku słowach trafnie oceniła sytuację.

Doda o filmie Sekielskiego: "dobrze, że powstał"

Dorota Rabczewska jest osobą wierzącą - czego nie ukrywa. Jej nawrócenie miało miejsce kilka lat temu i od tamtej pory gwiazda nieco zmieniła zdanie o chrześcijaństwie, a także o polskim Kościele. Ostatnio zdecydowała się dać swój komentarz w sprawie filmu o pedofilii w Kościele, który na YouTube obecnie osiągnął już prawie 20 mln wyświetleń.

Jej głos jest ważny, ponieważ Doda mówi go z perspektywy osoby nawróconej, a więc ma zupełnie inny stosunek do instytucji kościelnych, a także do zagadnień ściśle związanych z dogmatami wiary. Doda, tak jak jej mąż, stara się ocenić film w obiektywny sposób. Wiara wcale nie powoduje, że para stoi w obronie każdego duchownego.

 - (...) wydawać by się mogło, że osoby religijne będą cały czas odrzucać ten temat i trzymać się strony Kościoła, a wcale tak nie jest. Ktoś kto ma poukładane w głowie, ma empatię, kocha ludzi to odbierze ten film tak jak odbierze - powiedziała w rozmowie z tabloidem "przeAmbitni".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Doda podkreśliła, że nie wszyscy księża są pedofilami

Z drugiej strony Rabczewska w rozmowie z portalem "przeAmbitni" zasugerowała, że opinia publiczna popada w skrajność i zbyt pochopnie szufladkuje wszystkich duchownych jako "pedofilów".

- (...) [To - przyp. red.) nie księża są pedofilami, tylko pedofile zostają księżmi - podkreśliła w rozmowie z dziennikarzem.

Film spowodował nagłą reakcję niektórych hierarchów, którzy natychmiast postanowili usunąć oskarżonych i winnych swoich czynów duchownych pedofilów z Kościoła. Doda wyraziła obawę, że poprawa ta nie utrzyma się zbyt długo. Jej zdaniem hierarchowie przestaną sprawę traktować jako priorytet, gdy tylko opadnie kurz po medialnej burzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przeszła PIEKŁO! Była molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do płaczu
  2. Kim jest żona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie czym się zajmuje
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News