Doda zapowiedziała zakończenie kariery

Doda zapowiedziała zakończenie kariery Źródło: TVP

Doda zakończy karierę. Dorota Rabczewska śpiewa zawodowo już od niemal 20 lat i, jak sama właśnie opowiedziała, zdążyło ją to zmęczyć. Utalentowana wokalistka i królowa skandalistek po tak długim czasie pragnie odpocząć od mediów i show-biznesu. Ogłosiła już, kiedy zakończy karierę.

Doda wydawała się  nieodłącznym elementem polskiej estrady. Jej kontrowersyjne wypowiedzi, fantazyjne kreacje sceniczne i dawna skłonność do skandali na zawsze odbiły piętno na naszym rynku muzycznym. Gwiazda Virgin i uwielbiana solistka może pochwalić się wieloma osiągnięciami zawodowymi i faktycznym wpływem na to, jak robi się dziś muzyczny biznes w kraju.

Ostatnimi czasy jej wizerunek trochę jednak zelżał. Artystka zdystansowała się od konfliktów z innymi wokalistkami, a po bandyckiej napaści na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zdecydowała się na zorganizowanie koncertu, na którym wystąpić ma około stu artystów, przedstawicieli różnych gatunków.

Długo już także pracuje nad swoim następnym solowym wydawnictwem, które zostało opóźnione przez inny projekt. W niedawnym wywiadzie dla Plejady Doda oświadczyła, że nadchodząca płyta może być jej ostatnią i nie wie, czy kiedykolwiek powróci do show-biznesu.

Doda jest zmęczona show-biznesem

Jak wyjawiła Rabczewska, za kilka miesięcy uda jej się dokończyć nową płytę i wówczas, na kilka lat odejdzie z show-biznesu. Jak powiedziała, sama nie wie, czy kiedykolwiek wróci do zawodowego śpiewania.

- Za kilka miesięcy planuję wejść do studia i dokończyć nagrywanie albumu z moim autorskim repertuarem. Pracowałam nad nim, ale zawiesiłam to w związku z wydaniem płyty z orkiestrą. Gdy już to dokończę i mój nowy krążek ujrzy światło dzienne, rzeczywiście planuję wycofać się z show biznesu na kilka lat - powiedziała Plejadzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Doda wytłumaczyła, że liczy na to, że zastąpią ją utalentowane osoby, które może nawet przyćmią jej sławę. Decyzja ma związek także z faktem, że zaczęła pracę o wiele wcześniej niż większość artystów.

- Zaczęłam ciężko pracować, gdy byłam nastolatką, więc zdecydowanie wcześniej niż normalnie ludzie – co najmniej dziesięć lat wcześniej. W związku z tym myślę, że mogę zakończyć karierę też dziesięć lat wcześniej. (...) Nie wiem, co się wydarzy. Nie wiem, co poczuję. Chcę siebie zaskoczyć. Może z dala od show biznesu będzie mi tak dobrze, że uznam, że jest tylu fantastycznych ludzi zdolniejszych ode mnie, że nie będę już chciała wracać i zabierać im miejsca? A może poczuję wielką tęsknotę za show biznesem i z jeszcze większą siłą powrócę? Zobaczymy - zaznaczyła w wywiadzie.

Wokalistka pragnie wyprowadzić się także z Warszawy

Planowany koniec kariery wokalnej Doda łączy z chęcią do wyprowadzki z Warszawy. Jak powiedziała, stołeczne powietrze, a przede wszystkim smog niszczą jej zdrowie i sprawiają, że nie jest w stanie wyciągać takich dźwięków, na jakie ma ochotę.

- Ze względu na smog, mam fatalną chrypę i ciężko mi się śpiewa. To mnie wykańcza! Całe życie dbam o struny głosowe, a teraz, wychodząc na zewnątrz, chcąc nie chcąc, czuję się jakbym wypaliła trzy paczki papierosów. Bardzo mocno odbija się to na moim zdrowiu. Czuję się fatalnie. Oddychając tak zatrutym powietrzem, trudno potem na koncercie wyciągnąć wyższe dźwięki. Dlatego śmiałam się na tym koncercie, że robię za divę, więc muszę sobie nawilżać struny głosowe i pomiędzy piosenkami ssałam cukierka, żeby się jakoś ratować. Ale na dłuższą metę to jest nie do zniesienia. Dlatego, żeby się podleczyć, planuję wyprowadzić się z Warszawy do kwietnia - przekazała Rabczewska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  2. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  3. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  4. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie
  5. Katarzyna Figura schudła! Aktorka przeszła spektakularną metamorfozę
  6. Młodsza córka Hanny Lis to prawdziwa piękność! Podobna do mamy?

źródło: Pudelek

 

Następny artykuł