To bardzo dobre wieści dla wszystkich polskich konsumentów. Produkt, którego używamy właściwie codziennie będzie niedługo o wiele tańszy. To podreperuje niejeden domowy budżet.

Dobra wiadomość dla wszystkich łasuchów. Na krajowym rynku spadły ceny cukru, a decydują o tym relatywnie niskie ceny cukru białego na świecie oraz duża produkcja w kampanii 2017/2018.

Cukier będzie tańszy!

Instytut Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej sporządził raport, z którego jasno wynika, że średnia cena detaliczna cukru w lutym 2018 roku wyniosła 2,28 zł/kg i była o 3,8 proc. niższa niż przed miesiącem oraz o 28,3 proc. niższa niż w lutym 2017 r.

Cukier w marcu kosztował w sieciach handlowych od 1,35 do 2,99 zł/kg (średnio 1,96 zł/kg). Ów spadek cen produktu jest wynikiem m.in. zniesienia limitów jego produkcji w Unii Europejskiej, a także spadku notowań tego surowca na światowych giełdach.

W 2017 r. przychody ze sprzedaży polskiego przemysłu cukrowniczego wzrosły o 1,7 proc. do 5,7 mld zł, ale zysk netto zmniejszył się o 9,6 proc. do 863,3 mln zł. Zaś wskaźnik rentowności brutto wyniósł 18,8 proc. przychodów netto, a rentowności netto trochę ponad 15 proc. Są to wyniki znacznie lepsze niż w innych gałęziach przemysłu spożywczego, gdzie rentowność średnio wynosi 4-5 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Rudy i mściwy”. Wiadomości TVP o Tusku przeszły same siebie
  2. Koniec kariery Kożuchowskiej? Aktorka nie ma wyboru
  3. Tragedia na mszy w Wielkanocnej. Ksiądz zmarł na oczach wiernych

MEMY po niedzieli bez handlu - jest jeden MOCNY!


Zakład, że nie poznajesz chłopca na zdjęciu? Polscy politycy w dzieciństwie [ZOBACZ!]

Źródło: polskieradio.pl

Zobacz również