Dobre wieści! Produkt, którego używamy codziennie będzie dużo tańszy

Dobre wieści! Produkt, którego używamy codziennie będzie dużo tańszy

To bardzo dobre wieści dla wszystkich polskich konsumentów. Produkt, którego używamy właściwie codziennie będzie niedługo o wiele tańszy. To podreperuje niejeden domowy budżet.

Dobra wiadomość dla wszystkich łasuchów. Na krajowym rynku spadły ceny cukru, a decydują o tym relatywnie niskie ceny cukru białego na świecie oraz duża produkcja w kampanii 2017/2018.

Cukier będzie tańszy!

Instytut Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej sporządził raport, z którego jasno wynika, że średnia cena detaliczna cukru w lutym 2018 roku wyniosła 2,28 zł/kg i była o 3,8 proc. niższa niż przed miesiącem oraz o 28,3 proc. niższa niż w lutym 2017 r. Cukier w marcu kosztował w sieciach handlowych od 1,35 do 2,99 zł/kg (średnio 1,96 zł/kg). Ów spadek cen produktu jest wynikiem m.in. zniesienia limitów jego produkcji w Unii Europejskiej, a także spadku notowań tego surowca na światowych giełdach. W 2017 r. przychody ze sprzedaży polskiego przemysłu cukrowniczego wzrosły o 1,7 proc. do 5,7 mld zł, ale zysk netto zmniejszył się o 9,6 proc. do 863,3 mln zł. Zaś wskaźnik rentowności brutto wyniósł 18,8 proc. przychodów netto, a rentowności netto trochę ponad 15 proc. Są to wyniki znacznie lepsze niż w innych gałęziach przemysłu spożywczego, gdzie rentowność średnio wynosi 4-5 proc.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Rudy i mściwy”. Wiadomości TVP o Tusku przeszły same siebie
  2. Koniec kariery Kożuchowskiej? Aktorka nie ma wyboru
  3. Tragedia na mszy w Wielkanocnej. Ksiądz zmarł na oczach wiernych
Źródło: polskieradio.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News