Koala już zasypia i żegna się ze wszystkimi życząc dobranoc

Koala już zasypia i żegna się ze wszystkimi życząc dobranoc Źródło: .

Dobranoc! Słodka, puchata koala już zasypia i życzy wam wszystkim wspaniałych snów. Ten dzień był dla niej naprawdę intensywny. Przez wiele godzin wspinała się po ogromnych eukaliptusach, żeby zdobyć jak najsmaczniejsze listki. Czy wiecie, że to słodkie zwierzątko schodzi na ziemię tylko po to, żeby znaleźć kolejne drzewo?

Dobranoc wszystkim! Urocza koala jest już zmęczona, więc zamknęła oczka, przytuliła się do gałęzi i pogrążyła się w głębokim śnie. Mamy nadzieję, że tej nocy przyśni jej się coś naprawdę pięknego. Czy zasłużyła na wasze serduszko?

Dobranoc wszystkim!

Koala, wbrew popularnemu przesądowi, wcale nie jest misiem. Choć puchate futerko, okrągłe uszka i nosek upodobniają ją do maskotki, tak naprawdę należy do rodziny torbaczy. Dokładnie tak jak kangury, które również żyją na terenie Australii!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Koale są zapalonymi wegetarianami. Jedzą tylko najpyszniejsze fragmenty roślin i świeże listki. Do ich ulubionych przysmaków należą oczywiście eukaliptusy. Dzięki temu, że sięga po najbardziej soczyste kąski, bardzo rzadko musi pić wodę.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Po ciężkiej chorobie zmarł ulubieniec wielu Polaków, Andrzej Stelmach

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Niepokojące sceny na ulicy. Rodzice zgwałconej i zamordowanej nastolatki nagle zrobili jedną rzecz związaną z Tomaszem Komendą

Koale są też prawdziwymi śpiochami. Potrafią przespać nawet dziewiętnaście godzin podczas doby. Prowadzą bardzo powolny tryb życia, rzadko się przemieszczając i poświęcając wiele czasu na żucie spożywanych roślinek. Gdy nadejdzie potrzeba, potrafią jednak bardzo szybko biegać. To jednak nie pora na wyzwania. Koala pogrążyła się już we śnie i życzy wam wszystkim dobrej nocy!

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowych
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Spytała Kwaśniewską o ciążę. Odpowiedź zwaliła ją z nóg
  4. Słupy dymu widoczne z kilometrów, katastrofa w polskiej miejscowości. Potwierdzono wiadomość o ofierze śmiertelnej
  5. Tragedia gwiazdy "Klanu", "Barw szczęścia" i "Złotopolskich". Śmierć nadeszła nagle, ból pozostał do dziś
  6. Wyrzucane przez wszystkich skórki od banana zwalczają uciążliwości. Kobieta je stosuje i mówi o piorunujących efektach

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News