Coś takiego zdarza się niezwykle rzadko. Do Polskę pędzą właśnie anomalie pogodowe prosto z Afryki. Przyniosą zmiany w całej Polsce.

Nieczęsto zdarza się, aby październik obfitował jeszcze w wyjątkowo piękną pogodę, której towarzyszą wysokie temperatury. Ten rok przyniósł nam jednak ogromną niespodziankę. Dzięki niezwykłym anomaliom pogodowym w najbliższym czasie spodziewać się możemy zaskakująco ciepłych jesiennych dni.

W trwającym obecnie tygodniu mamy do czynienia z wysokimi temperaturami, które zdecydowanie zadziwiły Polaków. Jego najcieplejszym dniem będzie środa, jednak piękna pogoda utrzyma się aż do piątku.

Później temperatura nieco się obniży, jednak przyszły tydzień także zdecydowanie ucieszy mieszkańców naszego kraju. Na termometrach zobaczymy bowiem aż 20 stopni Celsjusza.

– Między tymi układami ciśnienia utworzyła się silna południowa cyrkulacja powietrza. Dzięki niej masy powietrza z Afryki będą transportowane daleko na północ kontynentu – między innymi do nas, a nawet do południowej Skandynawii – podało dziś TVN Meteo.

Niezwykle ciepła jesień powodowana jest wyżem nad Bałkanami oraz niżem nad Atlantykiem. Przyczynił się do tego także bezpośrednio… huragan Ofelia.

Tak wygląda "najseksowniejsza pogodynka świata"! Piękna Meksykanka podbija Internet

Zobacz również