Jak zauważył portal kresy.pl, koszt zatrudnienia 7 tysięcy nowych urzędników do obsługi projektu PiS „500 zł na dziecko” będzie kosztował podatnika blisko 350 milionów złotych rocznie. 

7 tysięcy nowych urzędników – tyle osób planuje zatrudnić rząd Prawa i Sprawiedliwości do obsługi jednego ze swoich sztandarowych projektów „500zł na dziecko”. Jak dowiedział się portal kresy.pl, liczbę etatów urzędniczych oszacowano na podstawie realizacji zadań w zakresie świadczeń. Według rządowych obliczeń minimum 7 tysięcy urzędników jest potrzebne do zrealizowania projektu.

 „Dla etatów do realizacji ustawy przyjęto wysokość wynagrodzenia w kwocie 4100 zł” – czytamy w Ocenie Skutków Regulacji. Chodzi tu o kwotę brutto. Oznacza to, że przy 7 tys. urzędników szacunkowy koszt ich utrzymania będzie wynosił 28,7 mln złotych miesięcznie. W skali roku będzie to z kolei 344,4 mln złotych – pisze portal kresy.pl

Ponadto, jak zauważa portal, w pierwszym roku funkcjonowania ustawy „500zł na dziecko”, przewidziano dodatkowe koszty w wysokości 35 milionów złotych, na samo wyposażenie stanowiska pracy dla wspomnianych wyżej 7 tysięcy urzędników. Oprócz tego, kolejne 38 milionów złotych na realizację na miesiąc przed rozpoczęciem wypłat świadczeń.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: kresy.pl

...

Zobacz również