Prezydent Andrzej Duda od pół roku konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję w kręgach władzy, wykorzystując wszystkie dostępne w ramach Konstytucji środki. Głowa państwa przygotowuje sobie w ten sposób grunt pod zapowiadane na ten rok referendum konstytucyjne. Nie przeszkadza mu w tym już Antoni Macierewicz, a na celowniku prezydenta znalazł się obecnie Zbigniew Ziobro.

Reforma sądownictwa od bardzo długiego czasu nie przestaje być jednym z najważniejszych tematów w mediach. Zaangażowanie w nią Andrzeja Dudy było jednak tylko początkiem jego rosnącego zaangażowania w bieżące sprawy. Instytucją, która obrał sobie za cel, jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja świętuje, Ziobro nie wierzy. Minister właśnie został…

– Na pewno będziemy patrzeć na to, jaka jest aktywność Ministerstwa Sprawiedliwości, jaka jest aktywność rządu w tej sprawie i nie wykluczamy także zgłaszania naszych projektów – powiedział na antenie Radia ZET Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Prezydent bierze się za Ziobrę

Duda nie jest zadowolony z postępów, a raczej ich braku, w reformie sądownictwa. Choć budzące wątpliwości projekty o SN i KRS, wciąż nie poradzono sobie z największą bolączką wymiaru sprawiedliwości – długością postępować. W roku poprzednim wydłużyło się ono średnio o kilka tygodni do 5,4 miesięcy. Jeśli sytuacja się nie poprawi, dni ministra mogą być policzone.

ZOBACZ TAKŻE: Ziobro dostaje pytanie o aferę ze swoim udziałem. Jego reakcja? Bezcenna

 – […] na pewno chcemy tutaj dążyć do tego, żeby walczyć z przewlekłością postępowania. Chcemy tego, żeby następowały określone zmiany jeżeli chodzi o procedurę cywilną, karną – takie, które będą usprawniać postępowanie – kontynuował Mucha.

źródło: crowdmedia.pl

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

...

Zobacz również